Набір інструментів для домашнього будівельника

інструменти для роботи

Процес будь-якого будівництва, крім певних навичок і матеріалів вимагає підручних інструментів. За рахунок них виконуються всі маніпуляції. Маючи гігантську різноманітність інструментів, необхідно визначитися зі своїми потребами, перш ніж їх купувати. Залежно від того, де вони будуть вживатися, інструменти можна поділити на дві категорії:

  1. Для квартири. Особливість полягає в тому, що в міських умовах потреби в частій експлуатації немає. Інструменти застосовуються тільки для ремонту і малогабаритного будівництва (повісити полку, зібрати меблі і т.д.).
  2. Приватного сектора. Власний будинок вимагає постійної підтримки порядку в питаннях цілісності і надійності конструкцій. На ділянці часто потрібні різного роду монтажні та демонтажні маніпуляції.

Визначившись з категорією, відсікається величезна кількість інструментів. Наприклад, в квартирі точно не потрібні бензопила і міні-бетономішалка. Решта для вибору інструменти, потрібні при будівельних роботах можна поділити ще на кілька категорій.

Види інструментів

Залежно від того, як застосовуються інструменти і за рахунок чого вони наводяться в дії, їх можна поділити наступним чином:

  • механічні інструменти. До цього виду відносяться: викрутки, молотки, вимірювачі (рулетки, куточки, лінійки рівні), гайкові ключі, затискачі (плоскогубці, кусачки, плоскогубці), шило, ножівки (по м’яких матеріалів і по металу), сокири. Особливість ЦИХ інструментів тому, що вони НЕ вимагають особливого обслуговування, мають ціновою доступністю і великим асортиментом;
  • електричні інструменти. Даний вид вимагає для використання доступ до електроенергії і Деяких технічних навичок. До нього відносяться: дриль, шуруповерт, перфоратор, електричний лобзик, «болгарка», зварювальний апарат, шліфувальна машина (в тому числі електрорубанок), гвинтоверт і гайковерт. Всі перераховані інструменти є травмонебезпечними і вимагають особливого догляду (не терплять вологи і бруду).
  • Інструменти, що працюють на паливі. В першу чергу мова йде про бензопилах. Найнебезпечніший будівельний інструмент, що вимагає дотримання техніки безпеки беззастережно.

Якщо, живучи у власному будинку, необхідно мати по можливості всі ці інструменти, то в кожній квартирі повинен бути певний мінімум. У кожного будівельника в легкій доступності повинні бути деякі інструменти.

Мінімальний набір інструментів

інструментиДля того, щоб вміти зробити невеликий ремонт, або щось побудувати в умовах багатоквартирного житлового будинку, виробники інструментів пропонують будівельникам набори різної наповнюваності. Однак не всі вони однаково корисні, і зібрати комплект з усього необхідного можна самостійно. У мінімальний набір інструментів для квартири має входить наступне:

  1. Викрутки. Вони дозволяють проводити маніпуляції з будь-якими гвинтовим кріпленням. У наборі необхідно мати мінімум плоску і хрестову викрутку середньої довжини. Відмінною підмогою стане вбудований магній для тримання шурупів. Але чим більше викруток різної конфігурації є, тим простіше.
  2. Дриль-шуруповерт. Про необхідності купувати величезну дриль і шуруповерт окремо. Сьогодні ринок надає великий вибір інструментів гібридів потужністю 12В. Він впорається не тільки з функцією викрутки, але і зможе просвердлити отвір.
  3. Розвідний ключ. Він зобов’язаний бути в кожній квартирі, адже саме його вживають частіше за все при сантехнічних роботах.
  4. Вимірювальні інструменти. Рулетка, рівень і лінійка (бажано залізна) — все необхідно мати для досягнення результату високої якості і точності. Це економить час і кошти (гроші і матеріали).
  5. Молоток. Досить мати 1 молоток середніх розмірів на всі потреби. Особливо він необхідний в квартирах з дерев’яними перекриття, але і в будинках з бетонними стінами (або цегляним) буде корисний.

Ось того, якими інструментами користуватися під час будівельних робіт, залежить кінцевий результат. Наприклад, якщо при обшивки стін, користуватися викруткою, закручуючи саморізи, можна нещільно притиснути матеріал до поверхні. Краще використовувати шуруповерт.

Крім того, незважаючи на великий список предметів, сплачувати за них величезні гроші необов’язково. Непрофесіоналами підійдуть предмети середньої цінової категорії, тому що характеристики в середньому схожі.

рос

Be the first to comment on "Набір інструментів для домашнього будівельника"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти