Мідний купорос інструкція по застосуванню в садівництві

мідний купорос у порошку

Сьогодні розкриємо тему застосування мідного купоросу в садівництві, із якої дізнаєтесь, як розводити мідний купорос, для чого потрібен мідний купорос, його склад і застосування.

Властивості мідного купоросу дозволяють його з успіхом використовувати для боротьби із хворобами і підвищувати врожайність садових і городніх рослин.

Цей препарат відносно недорогий, ефективний і перевірений садівниками протягом багатьох років.

Обробка дерев мідним купоросом купоросом (а також рослин) дозволяє боротись із бактеріальними і грибковими хворобами, а мідь важлива для нормального росту і плодоношення рослин. Цей мікроелемент сприяє підвищенню рівня цукру в плодах рослин і крохмалю в картоплі. Оброблені рослини мають кращий імунітет.

Тим, хто цікавиться шкідливістю купоросу для людини відповімо, що речовина досить небезпечна. Тому при роботі із нею потрібно вдягати захисні засоби, берегти від доступу до них дітей і домашніх тварин. Під час нагрівання можливе утворення шкідливих випарів. Тому майте на увазі.

Склад мідного купоросу

Мідний купорос представляє собою кристалічний порошок синього/блакитного кольору. На відкритому повітрі може вивітрюватись, і змінити відтінок. Але при розведенні із водою колір знову стає темно-блакитним.

Тим, хто хоче дізнатись про клас небезпеки мідного купоросу відповімо, що різні джерела дають різні дані. Одні пишуть про 2, інші про 3 а ще інші про 4 клас небезпеки. У будь-якому випадку, потрібно дотримуватись правил, щоб не допустити потрапляння речовини в середину.

Термін придатності мідного купоросу складає 2-3 роки. А розчин, приготований самостійно, при правильному зберігання не втрачає своїх властивостей протягом декількох місяців.

Застосування мідного купоросу в садівництві

Властивості мідного купоросу дозволяють використовувати його як самостійно, так і в складі інших речовин. Наприклад, бордоська рідина утворюється при змішуванні розчину мідного купоросу і вапняного молочка.

Перед тим, як зробити мідний купорос купорос, потрібно визначити яка концентрація вам потрібна. Адже для кожної цілі потрібна своя.

Наприклад:

  • З метою підживлення рослин міддю, використовується слабка концентрація, не більше 0,3% (3 грами на відро води). Її використовують для профілактики хвороб і при ознаках браку міді (скручення пагонів, хлорос на листках).
  • З лікувальною метою готують 0,5-1% розчини мідного купоросу (50-100 грам порошку на відро води). Таким розчином добре обробляти рани на корі дерев і з різноманітними хворобами рослин (парша, клястероспориоз, антракноз, курчавость, коккомикоз, пятнистости, монилиоз, филлостиктоз, разные гнили, та ін).
  • Для випалювання осередків хвороб чи боротьби із грибками, готують 3-5 відсоткові концентрації. Але такий розчин використовуються для обробки приміщень і підвалів, в яких завівся грибок. Також, іноді обробляють ділянку землі від хвороб. Але такий захід роблять рідко (раз в 4 роки), і після нього один рік ділянка повинна відпочити і на ній нічого не садять. Якщо ж вносити мідний купорос у якості добрива, то перед тим потрібно дізнатись склад ґрунту, і чи потребує він великої кількості міді.

Тепер про те, як використовувати мідний купорос при обробці кущів і дерев весною, ще до розпускання бруньок. Для цього, у відрі води розчиніть 100 грам порошку. Розчин слід приготувати у день його використання. Саме тоді він має найбільшу ефективність.

На одне дерево, залежно від його розмірів, йде від 2 до 4 літрів мідного купоросу.

Така обробка підходить для вишні, яблуні, груші, абрикоса, смородини, аґрусу, та інших рослин, якщо вони захворіли на антракноз, коккомікоз, різноманітні плямистості, паршу, септоріоз.

Також, розчин мідного купоросу використовують як профілактичний засіб при садінні дерев. Для цього в 1% розчин (10 грам на відро води) на одну хвилину опускають коріння саджанців. Потім прополоскати коріння у проточній воді.

Також, частина городників обприскує бульби картоплі перед посадкою. Але для цього потрібно використати слабкіший, 0,2% розчин. Це в певній мірі дозволить захиститись від фітофторозу.

Як зробити мідний купорос в домашніх умовах

Тепер коротко, як приготувати розчин мідного купоросу самостійно. Для цього найкраще підходить скляна посудина, яка не пошкоджується мідним купоросом. Тільки позначте її, щоб помилково не використати для приготування їжі.

Сам порошок продається у більшості садово-городніх магазинів.

Найкраще спочатку розвести порошок у невеликій кількості теплої (не гарячої) води, а тоді вже долити всю необхідну кількість холодної.

Якщо розчин тримати у пластиковій чи скляній ємності закритими, то вони не втрачають свої властивості тривалий час (декілька місяців). Тільки перед застосування слід добре розмішати.

Засоби безпеки під час роботи із мідним купоросом

  1. Використовуйте захисні засоби (рукавиці, окуляри, респіратор і захисний одяг),
  2. Готуйте розчин на відкритому повітрі,
  3. При потраплянні речовини всередину організму слід негайно доправити людину в медичний заклад. Ця речовина є токсичною і небезпечною для здоров’я людини.
  4. Не виливайте не використаний розчин поруч струмків, криниць, та інших джерел водопостачання.

Висновок. Ми описали як отримати мідний купорос, для яких цілей використовується, на що звернути увагу при роботі. Також, приводяться цікаві відео, які ще краще розкриють тему.

рос

Be the first to comment on "Мідний купорос інструкція по застосуванню в садівництві"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*