Осіння підгодівля малини — поради дачників

Із статті дізнаєтесь чим підживити малину восени щоб наступного сезону отримати хороший врожай.  Як відомо, малина позитивно реагує на внесення добрив і віддячує за це хорошим ростом і смачними плодами.

Осіння підгодівля малини має свої особливості і відрізняється від підживлення в інші періоди року. зокрема, після збору врожаю, потрібно очистити ділянку від різноманітних відходів, в тому числі від обрізки малини. Після цього можна вносити добрива.

Чим удобрювати малину

Удобрення малини восени можна провести як із використанням мінеральних, так і органічних добрив. У першому випадку  розсипте на ділянці перегній або компост. Норма витрат – одне відро на квадратний метр.

Деякі дачники додатково розкидають деревний попіл. Він багатий на кальцій, калій, містить до 10% фосфору.

Після внесення добрива слід перекопати землю. Таку процедуру не потрібно робити кожного року, достатньо через рік. Перекопувати потрібно обережно, не прямо біля коренів. Адже у малини коріння розміщене не глибоко, і можна його пошкодити.

Як ми вже сказали, осіння підгодівля малини має свої особливості. Не потрібно давати багато азоту, адже він призводить до посиленого росту зеленої частини рослини. Відповідно нові пагінці, які встигнуть вирости ще до зими, будуть пошкоджені морозами.

На зиму слід більше давати калію і фосфору, а азот – влітку і навесні.

Як удобрити малину восени мінеральними добривамичим підживити малину восени фото

Якщо органічні добрива (перегній, компост) чи рівномірно розкидали навколо кущів малини, то для мінеральних схема підживлення інша.

Бажано вносити їх спеціально вириті канавки на відстані приблизно 35 сантиметрів від кущів. Їх глибина приблизно 15-18 см. Норма витрат на один кущ калійної солі не більше 40 грам, а суперфосфату до 60 грам.

Це ми описували чим підживити малину восени для вже існуючого насадження малини. Восени потрібно готувати ділянку, і для нових посадок цієї ягоди. Тоді так само вноситься перегній або компост, і така процедура дозволяє забезпечити рослину більшістю поживних речовин під усього сезону. Можна давати тільки азотні добрива.

В ідеальному випадку слід давати і мінеральні і органічні добрива або чергувати їх.

Досвідчені дачники радять бути уважним і даючи калійні добрива слідкувати за вмістом к них хлору. За деякими даними цей мінерал сприяє розвиткові хлорозу.

Про дефіцит корисних речовин

По зовнішньому вигляді рослин в значній мірі можна визначити дефіцит корисних речовин.

Наприклад, якщо листя малини жовтіють або погано розвиваються, це свідчить про брак азоту.

При недостачі фосфору пагони будуть дрібними і слабкими. Про надлишок азоту вказують листя темно-зеленого кольору.

Про брак магнію свідчать жовті краї листя. Бурі листя малини – брак калію.

Трішки про терміни удобрення

Для середніх широт проводити осіннє підживлення можна із середини вересня.

Сидерати

Якщо у вас обмежені фінансові можливості, то можна як добрива використати сидерати (гірчиця, люпин). Насаджуєте їх між рядками, і в кінці осені перекопуєте. Цю процедуру можна повторювати доти, доки не заростуть міжряддя кущами малини. Садять сидерати на початку літа. До наступного сезону вони встигнуть перегнити, і малина отримає порцію корисних речовин.

осіння підгодівля малиниОпис видів добрива

Коротко опишемо основні види добрив.

Перегній

Прекрасне добриво, яке часто вносять восени, щоб перегнивши весною дало рослинам стимул для росту і розвитку. На квадратний метр достатньо дати 1 відро і перекопати.

Добриво має переваги, адже внесене у землю пріє, а зайве тепло дозволить рослинам пережити холодну зиму.

Компост

Його часто дають, і разі відсутності перегною. Готують із опалого листя, органічних відходів, посліду домашніх тварин.

Компост багатий на корисні бактерії і мікроорганізми.

Курячий послід

Ефективне добриво, але в силу своїх особливостей його потрібно розводити із водою і пропорції 1 до 20. Розливають між кущами малини.

Деревний попіл

Покращує смак ягід, дешеве і перевірене роками добриво. В певній мірі здатне зменшити кислотну реакцію ґрунту.

Мінеральні добрива

Зручний варіант для підживлення рослин, але восени не варто давати азот.

Торф

Більше використовують не як добриво, а засіб покращити склад ґрунту.

І на закінчення цікаве відео, в якому досвідчений дачник розповість чим підживити малину восени. Вам залишається тільки скористатись його порадами і наступного року отримати хороший врожай.

рос

Be the first to comment on "Осіння підгодівля малини — поради дачників"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*