Фундук корисні властивості і протипоказання для жінок і чоловіків

користь фундука

Перед тим, як описати чим корисний фундук, спочатку розкажемо в чому різниця між фундуком і ліщиною. Фактично це те саме, тільки у першому випадку маємо справу із диким підвидом рослини, а в другому – із окультуреним. Також, в розмовній мові часто вживають назву «ліщина».

Скільки калорій у фундуку і хімічний склад


Фундук корисний мікроелементами, білками, жирами і вуглеводами. Також, у цьому горісі багато амінокислот.

Хоч ліщина містить велику кількість жирів, але це ненасичені, які корисні для організму людини. Зокрема, тут є олеїнова, пальмітинова і стеаринова кислоти.

Із вітамінів варто відзначити А, С,  К, Е, а також групи В. Мікроелементи також широко представлені: калій, фосфор, селен, магній, кальцій, цинк.

Розглянемо детальніше складові фундука і на що вони впливають.

Білки

Рослинні білки є цінним джерелом будівельних матеріалів для тканин людського організму. Також, вони дають певну кількість енергії і не призводять до повноти.

Жири

Олеїнова, пальмітинова і стеаринова кислоти дають можливість людському організму повноцінно розвиватись. Вони потрібні для надійної роботи мозку і нервової системи загалом.

А олеїнова кислота окрім цього зменшує кількість холестерину, і таким чином покращує роботу серцево-судинної системи.

Фундук, корисні властивості вітамінів

Як було сказано вище, фундук містить велику кількість вітамінів, без яких не може бути здоровим наш організм.

  • Вітамін А. Він важливий для здоров’я шкіри, допомагає їй регенеруватись і бути чистою і красивою. Крім цього, цей вітамін відіграє дуже важливу роль у стані зору. Якщо його поступає із їжі недостатньо – може розвинутись хвороба «куряча сліпота». Коли вже при сутінках ми погано бачимо. Також, вітамін А бере участь в процесах регенерації нових тканин і боротьбі із бактеріями і вірусами.
  • Вітамін Е. Його ще називають «вітаміном молодості». Адже він здатний призупинити старіння і бореться із вільними радикалами, які руйнують організм людини. Крім того, токоферол (інша назва цього вітаміну) покращує стан судин і кровопостачання усіх тканин тіла людини. Вітамін Е підтримує у належному стані репродуктивну функцію як чоловіків, так і жінок. Це відповідь тим, хто шукає чим корисний фундук для жінок і чоловіків.
  • Вітамін К незамінний у процесах згортання крові, що дозволяє тромбоцитам швидко затягнути ранку чи маленький поріз. Він важливий для гнучкості і здоров’я наших судин.
  • Вітаміни групи В мають різноманітну дію на організм, але перш за все відповідають за функціонування нервової системи людини. Якщо їх не вистачає, ми швидко втомлюємось, роздратовані, нам важко думати. Крім цього, вітаміни групи В допомагають організму позбутись жирових відкладень.

Корисні властивості фундукаКорисні властивості фундука

Загалом користь фундука для організму дуже велика. Він має непогану калорійність і підійде для людей ослаблених, яким потрібно багато працювати або переносити великі навантаження. 20-30 штук декілька разів на тиждень допоможуть вашій нервовій, м’язовій і серцево-судинній системі працювати без перебоїв. Судини будуть еластичними, без холестеринових бляшок.

Є інформація, що із фундука можна приготувати загальнозміцнюючий засіб. Для цього змішують горіхи із медом, і регулярно приймають по 1 столовій ложці 2-3 рази в тиждень (якщо немає протипоказань). Такий засіб додасть організму сили, переможе депресію і безсоння.

Регулярно споживаючи ліщину ви будете здоровими і  бадьорими. Організм зможе боротись із простудними інфекціями, імунітет зміцниться а самопочуття покращиться. Окрім цього, є інформація, що фундук корисний у боротьбі із онкологічними захворюваннями і допомагає лікувати хвороби печінки.

Запримічено, що фундук підходить для очищення печінки від шлаків і продуктів діяльності.

Фундук користь і шкода для жінок і чоловіків

Про користь горіха ми розказали, тепер про обмеження, які з ним пов’язані. Як було сказано, ліщина має велику харчову цінність, тому її слід обмежено вживати. Особливо це правило слід виконувати людям, схильним до повноти і які ведуть малорухливий спосіб життя.

Також, слід виключити фундук із раціону тим, які мають алергічну реакцію на нього чи індивідуальну непереносимість організму.

Тим людям, які мають проблеми із шлунково-кишковим трактом, діабетики, радимо скористатись порадами лікарів. Вони скажуть, чи можна і скільки горіхів приймати кожного дня.

Фундук при вагітностіФундук при вагітності

Користь фундука під час вагітності неоціненна. Адже він є достатньо калорійним продуктом, і здатний підкріпити організм жінки, яка виношує дитину. Завдяки ненасиченим кислотам, які є в горіхові, дитина в утробі матері отримує необхідну кількість корисних речовин. Це дозволяє її нервові й і кістковій системі правильно розвиватись.

Ліщина багата вітаміном Е, який допомагає майбутній матері зберегти свою красу і захиститись від вільних радикалів, які призводять до старіння організму.

Також, фундук зміцнює імунітет людини, і допомагає матері і її дитині успішно боротись з інфекціями. Також, позитивно на міцність імунітету впливає фосфор, якого є вдосталь у горіхах.

Калій, яким багата ліщина, потрібен для здоров’я усієї серцево-судинної системи, зміцнення судин і зменшення ризику виникнення варикозу. Відомо, що ця хвороба часто дошкуляє вагітним жінкам.

Не останню роль у правильному перетіканні вагітності відіграє фолієва кислота. Її також багато у фундуку.

Як бачите, користь фундука для жінок під час вагітності дуже висока, і лікарі рекомендують фундук для вагітних.

Але є ряд застережень.

Оскільки ліщина – продукт калорійний, його слід вживати в розумних кількостях. Особливо до цієї поради слід прислухатись людям схильним до повноти.

Також, в деяких людей фундук може викликати алергічну реакцію. Тому потрібно починати вживання із невеликої кількості ядер, і уважно дивитись на реакцію організму.

Фундук при грудному вигодовуванніФундук при грудному вигодовуванні

Фундук при грудному вигодовуванні принесе користь і матері і дитині. Як було вище сказано, цей горіх багатий вітамінами, мінералами, має високу харчову цінність. Але попри це, ліщина – алергічний продукт. Тому слід при вживання уважно дивитись не тільки на реакцію свого тіла, але й малюка. У нього алергія може проявлятись здуттям живота і кольках і животику. В такому випадку обов’язково проконсультуйтесь у лікаря.

Щоб перестрахуватись, в перший день з’їжте тільки один горіх. Тоді дивіться на реакцію свого і дитячого організму. Наступного разу беріть дві штуки. І знову уважно слідкуйте за реакцією.

Дуже важливо, щоб вживати здоровий горіх, а пошкоджені пліснявою викидайте. Він може принести більше проблем, ніж користі.

Чим корисний фундук для чоловіків

Користь фундука для мужчин пов’язана із великою кількістю білка, яким багаті ці горіхи. Як відомо, білок є необхідним елементом для побудови м’язів і загального розвитку здоров’я, в тому числі репродуктивної системи організму.

Є інформація, що вживаючи по 40 грам цього горіха щодня, можна зберегти чоловічу силу на довгі роки.

Окрім білку, у цьому допомагає вітамін Е, який «відповідальний» за репродуктивну систему чоловіків, а також сприяє молодості всіх систем і органів організму.

Висновок. Ми описали корисні властивості і протипоказання фундука, а вам залишається тільки дослухатись наших поряд, а в сумнівних випадках звертатись до лікаря.

І на закінчення – цікаве відео, яке ще краще розкриє тему:

рос

Be the first to comment on "Фундук корисні властивості і протипоказання для жінок і чоловіків"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*