Користь гранатового соку

сік граната

Гранатовий сік не частий гість на наших столах. Можливо справа у досить великий вартості продукту. У цій статті ми розповімо у чому полягає користь гранатового соку для організму людини, ви побачите чому його варто купувати, яку користь принесе для жінок так і для чоловіків і дітей. Ми навчимо вас вибирати якісний продукт, який додаватиме сил, здоров’я і хорошого настрою.
Але для початку розглянемо хімічний склад гранатового соку, що в ньому знаходиться і чому він так корисний.

Хімічний склад гранатового соку

гранат

гранат

Користь гранатів і гранатового соку пов’язана з унікальним складом продукту. Він багатий на вітаміни, мінерали, амінокислоти. Серед вітамінів тут багато С, РР, групи В.

Вітамін С має антиоксидантну дію, допомагає легше переносити фізичні навантаження, відновлюватись після операція і важких тренувань. Вітамін С зміцнює наш імунітет, нормалізує рівень холестерину, покращує засвоєння заліза, позитивно впливає на діяльність нервової системи. Особливо слід звернути увагу на вживання продуктів з вітаміном С людям похилого віку, спортсменам, тим хто має інфекційні захворювання, любителям спиртного.

Вітаміни групи В мають значну позитивну дію на організм, але в першу чергу вони відповідальні за стан діяльність нервової системи. Завдяки регулярному поступленні організм вітамінів групи В можемо краще переносити нервові навантаження, бути в позитивному настрої, чітко думати і мати хорошу пам’ять.

Вітамін Е необхідний для здоров’я репродуктивної системи; має антиоксидантні властивості, завдяки чому нейтралізують вільні радикали; захищає клітини нашого організму від пошкодження, завдяки чому є можливість зберегти молодість і довше прожити. Необхідний для роботи еритроцитів, профілактики важких захворюваннях серцево-судинної системи таких як інфаркт і інсульт. Цей вітамін позитивно впливає на імунну систему організму і дозволяє краще боротися з вірусами і бактеріями.

Із мінералів варто згадати калій, кальцій, йод, залізо. Кальцій потрібен для міцності кісток. Через його дефіцит у жінок старшого віку часто виникає хвороба остеопороз. Кальцій потрібен для здоров’я зубів, нормальної роботи головного мозку, правильного обміну речовин, підтримки в хорошому стані серцево-судинної і нервової системи. Кальцій бере участь в багатьох біохімічних реакціях організму, потрібен для синтез гормонів, скорочення скелетних м’язів. Дозволяє підняти настрій, краще відновлюватися після фізичних навантажень.

Залізо – важливий мінерал, який потрібен для синтезу крові, окислювально-відновних реакцій організму, процесів дихання, вироблення ферментів, регуляції роботи імунної системи.

Користь і шкода гранатового соку

Тепер коротко приведемо найважливіші моменти, через які так високо ціниться гранатовий сік:

 • за деякими даними він зменшує ризики онкологічних захворювань,
 • багатий залізом, завдяки чому його призначають при зменшенні гемоглобіну,
 • дозволяє покращити процес травлення,
 • корисний особливо корисний зимовий період, коли більшість хворіє простудними захворюваннями,
 • позитивно впливає на серцево-судинну систему,
 • виводить токсини і шлаки з організму,
 • його призначають при авітамінозі,
 • корисний як засіб для відновлення після травм і операції,
 • позитивно впливає на міцність кісткової тканини, зовнішність шкіру, волосся, нігтів,

На думку багатьох вчених гранатовий сік приносить більше користі, ніж інші соки, в тому числі широко поширений апельсиновий. Гранатовий здатний м’яко зменшити набряки, а не так, як сучасні медичні препарати, разом із рідиною виводять цінні мінерали з організму. Також, гранатовий сік здатний налагодити синтез гормонів як у жінок так і чоловіків.

Чоловікам

зерно гранатаТепер подивимось чим допоможе гранатовий сік сильній половині людства. Гранатовий сік позитивно впливає на сечостатеву система чоловіків; сприяє синтезу гормонів, у тому числі тестостерону, потрібен для налагодження роботи передміхурової залози, захищає її від злоякісних пухлин.

Також цей продукт корисний для відновлення після спортивних навантажень, рекомендується тим, хто працює на важких роботах. Такий сік бажано вживати тим, хто хоче прожити довго, здорово і завжди почувати себе впевнено.

Жінкам

Гранатовий сік корисний також і для жінок, адже він є профілактичним засобом проти ряду жіночих хвороб, дозволяє зменшити кровотечі в період менструації, зменшує варикоз, укріплює судини і всю серцево-судинну систему.

При регулярному його вживанні ваша шкіра буде здоровою і красивою. Оскільки сік здатний виводити токсини і шлаки з організму, очищення вашого тіла середини обов’язково позначиться на в вашому зовнішньому вигляді. І зверніть увагу, що при цьому ви не ризикуєте набрати зайву вагу, адже гранатовий сік має невелику калорійність.

Вагітним

На вагітну жінку випадають великі випробування, адже вона повинна піклуватися не тільки про себе, але й не народжує дитину. Тому гранатовий сік буде корисний майбутнім мамам. Вище ми описали скільки у ньому вітамінів, мінералів, амінокислоти, цукрів. Тільки потрібно мати міру і не споживати надто багато цього продукту. Гранатовий сік позбавить вагітних нудоти, налагодить роботу серця, нормалізує артеріальний тиск, ви та ваша дитина будете більш здоровими.

Дітям

Дитячий організм постійно росте і розвивається йому, потрібно регулярно отримувати необхідну порцію вітамінів і мінералів. Саме тому гранатовий сік дуже корисний для дітей. Але.
Дітям дають цей продукт тільки по досягненні ними піврічного віку. При цьому концентрований гранатовий сік обов’язково повинен бути розведений водою. Давайте дітям невелику кількість цього соку і слідкуйте за реакцію організму, адже деякі люди мають алергію на цей продукт.

Застереження

Хоча гранатовий сік дуже корисний, з ним пов’язані певні застереження. Оскільки сік має високу кислотність, то людям із серйозними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, такі як виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки, потрібно вживати дозовано. А ще краще запитати думку лікаря.

Також цей продукт слід із обережністю споживати людям із:

 1. панкреатитом,
 2. високою кислотністю шлунку,
 3. холециститом,
 4. тонкою емаллю на зубах,
 5. схильністю до запорів,
 6. гемороєм.

І пам’ятайте, що надмірне безконтрольне вживання гранатового соку може призвести до негативних наслідків і в абсолютно здорової людини.

Норми споживання

Норми споживання гранатового соку різняться, але загалом рекомендація наступна: здорова людина з метою зміцнення і укріплення захисних сил організму може вживати через день по одній склянці гранатового соку. Звичайно, якщо він концентрований то його розводять з водою в пропорції один до одного. Після місячного приймання соку роблять перерву, потім прийом можна повторити.

У разі виникнення алергічних реакцій чи якихось неприємних відчуттів слід припинити споживання гранатового соку і порадитись із лікарем.

Як вибрати

гранатовий сікВ магазинах продається гранатовий сік від різноманітних виробники. Запаковані в паперову, скляну і пластмасову тара. Оскільки цей продукт досить дорогий, виробник намагається товар здешевити. Для цього розводять водою різноманітних пропорціях. Тому ми радимо купувати гранатовий сік в місцях де його безпосередньо виготовляють або продає виробник: наприклад на базарах. Тільки пам’ятайте що концентрований гранатовий сік потрібно розводити із водою в пропорції один до одного, – він має високу кислотність і може нашкодити слизовими оболонками травної системи.

А якщо купуєте в магазині запакований сік, то уважно читайте етикетку, дивіться скільки конкретно в пакеті саме гранатового соку і скільки води, цукру, різноманітних добавок.

Також при покупці дивіться на термін придатності продукту, щоб ви знали скільки можна тримати і чи він ще придатний до вживання.

І ще одне, при покупці дивіться на ціну. Як було сказано вище, гранатовий сік – задоволення недешеве, і деякі виробники розбавляючи його водою зменшують об’єм упакування намагається знизити ціни. За твердженням дієтологів краще брати сік у скляній тарі.

Як зберігати

Гранатовий сік найбільшу користь приносить у свіжому вигляді, тому після відкриття бажано споживати одразу і небажано його довго тримати відкритими. Якщо зберігати, то краще робити це в холодильнику.

рос

Be the first to comment on "Користь гранатового соку"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*