Чим корисний буряк

Із статті дізнаєтесь в чому полягає користь буряків для організму чоловіків і жінок. Розкажемо про хімічний склад, протипоказання, особливості коренеплоду, та інші цікаві моменти.

Хімічний склад

червоний бурякОвоч багатий на вітаміни, мінерали, має у складі багато йоду. Із мінералів варто відзначити:

 • Марганець,
 • Залізо,
 • Калій,
 • Фосфор
 • Сірку,
 • Бор.

Із вітамінів, зверніть увагу на наявність представників групи В, що позитивно впливає на стан нервової системи, дозволяє боротись зі стресами, допоможе витримати навантаження сучасного активного життя.

Також, тут присутній каротин (вітамін А) який сприяє покращенню зору і є профілактичним засобом серйозних захворювань очей типу катаракта чи глаукома.

Фосфор потрібен для міцності кісток, а залізо – незамінний мінерал для здорової крові. Для правильної роботи кровоносної системи людини потрібна фолієва кислота, яка також присутня в буряках. Вона ж сприяє метаболізму білків, які є складником клітин організму людини.

Також, у складі буряка багато амінокислот, які є запорукою здоров’я і хорошого самопочуття. Вони допомагають організму боротись із забрудненнями і самоочищуватись.

Дієтологи стверджують, що присутній в буряках вітамін Р незамінний для серцево-судинної системи людини. Користь червоного буряка для людини також полягає в позитивному впливу на роботу мозку. Врахуйте це, якщо вам приходиться витримувати великі розумові навантаження. А все тому, що цей коренеплід здатний очищувати кровоносні судини від небажаних відкладень.

Буряк має протизапальні властивості, в певній мірі захищає від онкологічних захворювань.

Варені буряки для здоров’я

Трошки розкажемо в чому полягає користь вареного червоного буряка для організму людини. Ясна річ, що в переробленому продукті менше корисних речовин, ніж у сирому. Але у вареній формі буряк засвоюється краще, та його поживні речовини стійкі до високих температур під час кулінарної обробки. Тому ми радимо поєднувати вживання вареного і сирого буряка.

Особливо корисні страви, в яких не виливається вода, на якій варили буряк. Тому радимо звернути увагу на червоний борщ.

Якщо ж вам потрібно приготувати якійсь салати із вареного буряка, то його слід попередньо помити і не очищувати шкірку і не відрізати хвостик. В такому разі менше корисних речовин перейде у відвар. І варіть стільки, скільки потрібно. Не збільшуйте час кулінарної обробки, яка зменшує поживну цінність овочів.

Варений буряк дозволяє нам боротись проти різноманітних вірусів і хвороботворних бактерій.
Дієтологи не радять вживати варений буряк при гострих формах панкреатиту і гастриту.

Сирі червоні буряки

буряки червоніРозкажу про свій власний досвід. Коли був малим – мав низький рівень гемоглобіну. Лікар порадила моїй мамі, щоб мені частіше давала їсти сирий буряк. Але через деякий час терміново заборонила їсти буряк. Причина? Більше норми збільшився рівень гемоглобіну 🙂

Крім цього, сирий буряк допоможе тим, у кого спостерігаються запори. І навпаки, варений буряк не радять людям, у яких часто бувають проноси.

Також, коренеплід пришвидшує загоєння ран, дозволяє боротись із поганим травленням і гниттям їжі в кишківнику.
Але тут потрібно мати міру, і не перестаратись із вживанням сирого буряка.

Для чоловіків

Всі чоловіки бажають впевнено себе почувати у ліжку, але часті стреси, сидячий спосіб життя і погане харчування роблять свою роботу. Тому, якщо ви бажаєте відчувати себе справжнім чоловіком, не забувайте про буряк. Адже він покращує роботу статевої системи чоловіків.

Також, буряк містить бетаїн, який збільшує нашу фізичну витривалість. Коренеплід дозволяє швидше відновитись після важкої роботи чи спортивних тренувань, підвищує тонус всього організму.

Жінкам

Жінки часто важко переживають критичні дні, тому їм окрім інших заходів, радять вживати більше буряку. Їм радять вживати коренеплід як у сирому вигляді, так і у вигляді салатів, борщів, вінегретів, та інших страв.
Жінки бажають виглядати привабливо, і тому буряк дозволить їм бути стрункими. У нього низька калорійність, тому їх часто включають у різноманітні оздоровчі дієти. Завдяки великій кількості клітковини, після буряка тривалий час залишається відчуття ситості. Тому ми з’їмо менше, і відповідно легше скинути зайві кілограми.

Жінкам, які годують груддю дітей радять із обережністю вживати буряк. Адже він може викликати діатез у ненародженої дитини.

Сік буряка

сік із бурякаБуряк корисний у сирому і вареному вигляді. Але користь приносить і вживання соку коренеплоду. Його радять вживати:

 1. При поганому зорі,
 2. Корисний при захворюванні щитовидної залози,
 3. Атеросклерозі,
 4. Зниженні рівня гемоглобіну,
 5. Поганому стану печінки,
 6. Зменшує ймовірність утворення тромбів,
 7. Виводить із організму важкі метали.

При цьому не забувайте, що неконтрольоване вживання соку із буряка може спровокувати утворення каменів у сечовому міхурі. Також, не потрібно у великих кількостях вживати сік хворим на діабет, адже у буряку присутні цукри.

Сік буряка можна змішувати із соком інших коренеплодів, наприклад моркви. Для смаку сюди можна додати ложку меду.
А суміш яблучного і бурякового соку допомагає при анемії.

Застереження

Незважаючи на корисні властивості буряка, потрібно знати міру і не вживати його в надмірних кількостях. У деяких випадках перед вживання цього овочу потрібно звернутись за порадою до лікаря. Наприклад, буряк здатний в певній мірі зменшити кров’яний тиск. І якщо у вас він і так нижче норма, то після прийому великої кількості буряка може паморочитись голова.

Не радять також безконтрольно вживати буряк у великих кількостях людям із проблемами кишково-шлункового тракту. Коренеплід містить велику клітковини, яка може мати як позитивний, так негативний вплив на стан хворого.

Як і більшість продуктів, надмірне вживання буряку може викликати висипання на шкірі – діатез. Тому, якщо ви до цього не вживали регулярно буряк, то починайте це робити, поступово збільшуючи дозу.

Як бачите, користь червоного буряка для організму людини велика, і варто не забувати про цей коренеплід. На жаль, ми все частіше вживаємо запаковані напівфабрикати, забуваючи про прості і дешеві овочі і фрукти. В результаті хворіємо і почуваємо себе слабкими.

Тому регулярно вживайте у розумних кількостях червоний буряк у вареному і сирому вигляді. Це позитивно вплине на стан більшості людей.

рос

Be the first to comment on "Чим корисний буряк"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*