Кольрабі

Кольрабі-дуже цікавий вид капусти. Їстівна частина — коротке стеблове потовщення у вигляді головки,синього або білого кольору, що має на собі черешкове листя з лапчастими пластинами. Капуста багата рослинними білками, вуглеводами, мінеральними солями, вітаміном С і А, цукрами. Її рекомендують вагітним., хворим, дітям. Кольрабі вживають сирою, тушкують, смажать, варять, фарширують.

Для щедрого врожаю кольрабі необхідна багатий та оброблений грунт та достатнє освітлення сонцем. Кольрабі скоростигла і холодостійка. Достигає за 40—50 днів. Вирощують кольрабі як з насіння так і з розсади.

Садити культуру бажано на тих ділянках, де перед тим росли картопля, морква, цибуля, огірки, бобові. Не можна садити кольрабі там де до того росли редька, буряк, інші види капусти, помідори оскільки в них багато спільних шкідників та хвороб.

Для вирощування розсади насіння висівають в парниках чи горщиках в середині квітня, а в середині травня можна її висаджувати у відкритий грунт. За тиждень до висаджування розсади її можна виносити 3-4 дні на відкрите повітря для загартування. На ніч розсаду ховають у приміщення. При висаджуванні на постійне місце відстань між рядами повинна бути 40-60 см., а між рослинами 20 см. при вирощуванні з насіння, його сіють густіше, оскільки не все зійде. Грунт для рослини слід підготувати восени. Для цього на 1м² дають 2 кг перегною, 15 грам аміачної селітри, 20-25 грам амофоски і 15 грам калійної солі. Після появи перших листочків рослину проріджують так, щоб відстань між рослинами була 15-25 см.

Якщо потрібно отримати насіння восени і для зберігання на зиму, то садять пізні сорти кольрабі на початку червня з насіння. Догляд за кольрабі полягає в поливі, розрихленні та прополюванні. Цей вид капусти позитивно реагує на полив, тому раз в тиждень необхідно робити цю процедуру. Кольрабі не потребує підгортання.

Хвороби та шкідники: кіла, мучниста роса, чорна ніжка, слимаки, тля, капустяний білан.

Середня врожайність кольрабі -10-20 кг з 1м².

Поширені сорти кольрабі: Гігант, Віолета, Венська біла, Оптимус синій.

Зразу ж при достигання капусту потрібно збирати, інакше при перетриманні вона стає твердою та несмачною. Садити на цьому ж місці можна тільки через три роки, не раніше. Зберігають в підвалах, можна присипати піском.

Be the first to comment on "Кольрабі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*