Як вибрати камін-піч для дачного будинку

Якщо ви вирішили встановити на дачі пічку-камін, для створення затишку і опалення, то ми допоможемо вам зробити правильний вибір.  

Ще перед покупкою слід порахувати площу кімнати, що потрібно для вибору потужності каміна. На цей показник впливає не тільки розмір приміщення, але й клімат, встановлені склопакети, поверховість, матеріал стін, і т.д. Багато печей камінів здатні обігрівати одразу декілька кімнат, але пріоритет буде для одної.  

Уважно читайте, інструкцію. Як правило, виробник вказує, скільки пропрацює прилад на одній закладці палива.  

Вид палива 

Не менш важливо ще на стадії вибору конкретної моделі визначитись із видом палива, на якому буде працювати піч-камін. Кожен вид має свої переваги і недоліки.  

Найкраще орієнтуватись на вартість палива. Адже ціна може відрізнятись в окремому регіоні. Наприклад, у вашому населеному місті працює завод по виробництву пеллет, який дешево їх продає напряму. Отже вигідно вибрати саме цей вид палива. Те саме із вугіллям чи дровами. Дивіться по ситуації. 

Матеріал  

вогонб в камініЗверніть увагу на матеріал пристрою, з чого зроблені корпус і дверці для печей. Це можуть бути або стійка до високих температур сталь, або класичний варіант — чавун. В останньому варіанті камін-піч буде важкою, масивною і монолітною. Цей матеріал важко розігріти, зате він тривалий час зберігає тепло і має хорошу теплопровідність. Завдяки цьому навіть після закінчення палива, тепло від печі ще певний час обігріває приміщення.  

Каміни із чавуну довговічні, економні і стійкі до високих температур. Але й них велика вага ну і можуть коштувати більше, ніж стальні.  

Пам’ятайте, що для печей із жаростійкої сталі потрібні футеровки.   

Інколи каміни-піч мурують із цегли, щоб вони були довговічними, міцними і стійкі до високих температур. Але на відміну від металевих, їх не важко розігріти. Зате мурування потребує кваліфікованих майстрів і підвищених матеріальних вкладень.  

Конструкція 

Виробники пропонують моделі із варочною панеллю, що дозволить вам окрім обігріву будинку, ще й готувати їжу на печі.  

А деякі варіанти ще й мають вбудовану духовку — ваша сім’я обов’язково оцінить натуральну їжу приготовану в печі.  

В окремих випадках можна обладнати каміни-печі водяним контуром, що забезпечить будинок теплою водою як для власних потреб, так і обігріву підлоги, тк.зв. “тепла підлога”. 

У хорошого виробника каміни сконструйовані так, що дверці каміна обдуваються теплим повітрям, що захищає від забруднення кіптявою і сажею.  

У дешевших моделей одинарне скло в дверцях, в дорожчих — декілька шарів.  

За можливості вибирайте моделі із можливістю тривалого горіння, що дозволить обігрівати приміщення вночі.  

Зовнішній вигляд 

Це один із найважливіших показників, адже ми купуємо камін не тільки для обігріву, але й гарного зовнішнього вигляду. Важливо, щоб камін гармонійно вписався у дизайн кімнати, радував око усіх членів сім’ї.  

Виробники декорують каміни мармуром, натуральним каменем, бронзою, склом і нержавіючим металом.  

Встановлення  

Ну і на закінчення пару слів про встановлення каміна. Пам’ятайте, що це дуже відповідальний етап. Адже він повинен не тільки гріти, але й бути безпечним в експлуатації. При цьому не повинні поступати в приміщення шкідливі викиди, а видалятись за допомогою димаря.  

Майстер повинен зробити так, щоб не експлуатація печі не призвела до виникнення пожежі в домі. Спеціаліст облаштує місце, де встановить камін. Підбере безпечну відстань від стін і розмістить камін або в кутку кімнати, або вздовж стіни.  

І не забувайте встановити в кімнаті датчики чадного газу. Вони коштують небагато, але вбережуть від непотрібних проблем.  

рос

Be the first to comment on "Як вибрати камін-піч для дачного будинку"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти