Хвороби садової суниці із фото

Опишемо хвороби суниці садової, фото і відео також будуть. Також, підкажемо чим обробити суницю восени від хвороб і як отримати хороший врожай.

Хвороби садової суниці

Сіра гниль суниціСіра гниль суниці

Почнемо із хвороби садової суниці —  сірої гнилі. Ця хвороба здатна знищити плоди, зробити їх дрібними і непридатними для використання.

Уражені плоди покриваються сірим налітом, який зблизька нагадує дрібний пух. Уражені ягоди спочатку втрачають смак, а далі гниють.

Хвороба стрімко розвивається у вологу погоду, у час випадіння дощів і в період плодоношення.

Методи боротьби

Поширюється грибок спорами, які знаходяться на ґрунті. Тому, важливо не допустити контакту плодів із ґрунтом. Для цього можна провести мульчування, наприклад соломою. Частина дачників садить суницю в отворах у спеціальній плівці (спанбон) яка не дає плодам контактувати із ґрунтом; а також, заважає рости бур’янам.

Крім цього, якщо є уражені плоди, то їх потрібно регулярно обривати, виносити за межі городу і закопувати на глибину не менше 25 см.

Нагадаємо, що суниця стійка хвороб, якщо вирощується на ділянках на які потрапляє багато сонячного світла, добре продувається вітрами і не застоюється вологе повітря.

Не варто загущувати насадження, і садіть рідше кущі одне від одного. Не садіть рослину під деревами або насадженнями інших культур.

Удобрювати суницю варто не свіжим, а перепрівшим перегноєм, інакше можна ще більше ускладнити ситуацію.

Якщо ж хвороба таки настигла, то потрібна обробка садової суниці хімічними препаратами. Таку операцію потрібно проводити восени, коли повністю зібраний врожай. Наприклад, для цієї мети підходить бордоська рідина. Концентрація: 1 ч.л. на пів літри води.

Деякі городники хвалять препарат «Циркона», який успішно бореться проти садової гнилі, а також збільшує опірність суниці до інших хвороб. При чому, цим препаратом можна обробляти кущі, які ще плодоносять (якщо ситуація не запущена, то краще обійтись взагалі без хімічних препаратів).

Фактично всі сорти суниці може уразити сіра гниль, а такі види як: Саксонка, , Мице Шиндлер, Коралка, Павловская красавица; є більш стійкими.

Бура плямистість листяБура плямистість листя

Хвороби листя суниці наносять значну шкоду рослинам і знижують врожайність і якість плодів. Бура плямистість листя суниці не виняток.

Хвороба атакує листя рослини влітку і добре розвивається у прохолодні дні. На рослині з’являються бурі (коричневі) плями, які із часом збільшуються у розмірах, листя втрачає свою форму і сохне. Окрім листя грибок уражує стебла і навіть квітоноси.

Уражена рослина слабо росте і у неї зменшується врожайність.

Методи боротьби

Оскільки спори грибка зимують у ґрунті, бажано регулярно змінювати ділянку. Не вирощувати рослину на тому самому місці більше чотирьох років підряд.

Також, вибирайте стійкі до цієї хвороби сорти суниці і купуйте здорову розсаду, яка не заражена хворобами.

Крім цього, досвідчені городники не радять поливати грядку холодною водою, краще дати їй трішки зігрітись.

Для профілактики і боротьби із бурою гниллю можна застосовувати хімічні препарати контактної і системної дії. Особливо ефективні останні, які всотуються рослиною, і захищають її.

Інша частина спеціалістів радить скористатись препаратом «Ордан». Також, добре себе зарекомендувала профілактична обробка до цвітіння препаратами ридомил, фалькон, метаксил, эупарен. Також, цими препаратами може проводитись обробка осінню суниці від шкідників і хвороб.

Дехто використовує народні методи боротьби із хворобами, але вони можуть бути ефективними тільки у випадку незначного зараження кущів.

Борошниста роса суниціБорошниста роса суниці

Продовжуючи тему: суниця хвороби і лікування, розглянемо борошнисту росу. В кінці весни або на початку літа на листі рослини утворюється білий наліт, через що воно змінює свою форму і засихає. Згодом, під час зав’язування плодів хвороба переходить і на них.

Уражені плоди стають коричневого кольору, перестають збільшувати у розмірах, гниють і опадають.

Особливо швидко розвивається хвороба у теплу погоду, коли є висока вологість повітря.  Борошниста роса наносить шкоду суниці протягом усього періоду зав’язування і достигання плодів.

Методи боротьби

  • Вибирайте стійкі до цієї хвороби сорти, а також здоровий посадковий матеріал.
  • Не садіть кущі надто щільно одні від одного.
  • Поливати рослини потрібно регулярно, але при цьому не надмірно. Інакше це сприятиме розвитку хвороби.
  • Щоб рослини були стійкими до хвороб, потрібно регулярно їх удобрювати, але не вносити більше добрив, ніж потрібно.
  • Від борошнистої роси спеціалісти радять обробити рослину, коли з’являються зелені листочки препаратами  Квадрис 600мл/га, Превикур 2л/га і Альетт 4 кг/га.

Антракнозна гниль плодівАнтракнозна гниль плодів

Розгляд теми «хвороби суниці садової та їх лікування», неможливо, без згадки  антракнозної гнили плодів. Ця хвороба небезпечна тим, що на перших стадіях себе не проявляє. А в результаті може знищити більшу частину врожаю.

Грибок уражує всі частини рослини: листки, вуса, плоди. На них утворюються плями темно-коричневого кольору, які згодом перетворюються в гнійні ямки. На плодах такі назви бувають глибиною до 1 см, і з часом збільшуються у розмірах і зливаються.

Особливо швидко розвивається антракнозна гниль у вологу погоду, в тому числі весною і взимку.

Методи боротьби

При цій хворобі суниці, боротьба повинна бути комплексною. Оскільки хвороба поширюється на хворих кущах, то потрібно вибирати тільки здоровий посадковий матеріал. Ще перед посадкою бажано обробити саджанці фунгіцидом.

Якщо ж з’явилися ознаки хвороби, їх потрібно обробити препаратами, наприклад (метаксил, антракол, квадрис). Пам’ятайте, що промисловість кожного року випускає нові, ще більш безпечні і ефективні препарати. Тому, запитуйте про них в садово-городніх магазинах.

Біла плямистість листяБіла плямистість листя

Продовжуємо розказувати про хвороби садової суниці і боротьбу с ними. Біла плямистість листя суниці листя рослини. На їхній поверхні утворюють невеличкі (1-2 мм) плямки білого кольору. На листках центр таких плям із часом випадає, і утворюється дірка. Так можна відрізнити цей вид хвороби садової суниці від інших. Уражене листя із часом гине і опадає.

Хвороба проявляє себе вже навесні, і розвивається і різних температурних режимах.

Методи боротьби

  • не загущувати насадження рослин. При посадці врахувати, що саджанці розростаються, і потрібно більше місця.
  • не бажано вирощувати культуру на одній ділянці тривалий час (більше 4-5 років).
  • опале і ушкоджене листя потрібно збирати і спалювати, щоб не сприяти поширенню грибка. Цю ж процедуру повторювати на зиму, адже біла п’ятнистість зимує на пошкоджених частинах рослини.
  • пошкоджені кущі навесні обробити препаратами эупарен, фалькон.

Хвороби ремонтантної суниціХвороби ремонтантної суниці

Ну і коротко розглянемо хвороби ремонтантної суниці. Як і більшість звичайних сортів, їй дошкуляє і сіра гниль, і борошниста роса. Крім того, може уражуватись п’ятнистістю листків і антракнозною гниллю плодів.

Ми розглянули хвороби суниці садової та їх лікування фото і відео дозволять вам краще «поставити діагноз» городній культурі.

Насамкінець радимо подивитись цікаве відео хворобах суниці садової, яке ще більше розкриє тему:

рос

Be the first to comment on "Хвороби садової суниці із фото"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*