Хвороби і шкідники капусти

Білокачанна капуста потерпає від багатьох хвороб та шкідників. Щоби успішно їм протистояти потрібно знати як з ними боротися. Розглянемо спочатку шкідників білокачанної капусти.

Найчастіше капусті дошкуляють попелиці. Це дрібні комашки які дуже добре розмножуються. За сезон самка попелиці може вивести до 10 поколінь мушок. Через це потрібно провести боротьбу з ними ще до розмноження. Як і з усіма іншими хворобами та шкідниками овочів, з попелицею потрібно намагатися боротись природніми засобами. Так, попелиця, має природніх ворогів-ентомофаги. Вони часто ростуть на насадженнях моркви, кропу, селери. Думаю, ви здогадалися що саме ці рослини потрібно садити поруч капусти. Також попелиця не любить запаху помідорів-їх також посадіть по сусідстві капусти. Також поруч капусти можна посадити часник-його не любить капустяна муха.

Обробляти рослину засобами захисту потрібно раз в тиждень, при цьому бажано що їх змінювати щоб шкідник не звикав.

Для знищення попелиці можна 1кг тютюну залити горячою водою (60градусів) і настоювати протягом доби. Цей настій потрібно розвести двох-трьох частинах води.

Можна використати такий спосіб: 100 грам стручкового перцю подрібнити і залити 1 літром вод, прокип’ятити в закритому посуді 1 годину і настяти 2 дні. Так отримаємо концентрат. Для приготування рідини для обприскування 100 грам концентрату розводять 10 літрами води.

Капустяна муха -продірявлює корені, робить в них ходи і врешті-решт губить рослину. Найбільше шкоди завдає розсаді. Для боротьби з капустяною мухою насадження розсади капусти посипають сумішшю деревного попелу (100грам), тютюну (1ст.л.) і чайна ложка меленого червоного перцю на 1 м.кв.

Капустяний білан. Це білий метелик з чорними цятками на крилах. Метелик відкладає яйця на нижній стороні листя з якого з’являються личинки що поїдають капусту.

Для боротьби з капустяним біланом рослину обприскують розчином деревного попелу (10 склянок), 1 ст. Ложки рідкого мила і 10 літрів води.

Голі слимаки. Слимаки довжиною 4-7см. У темну та сиру погоду люблять поласувати листям капусти. Оскільки слимаки не люблять прямого сонячного проміння, то приберіть з поля все бадилля, листя в яких вони можуть переховуватися від сонця.

Хвороби капусти.

Кіла. Це небезпечне захворювання, в результаті якого пошкоджуються корені капусти. Найчастіше цей грибок пошкоджує розсаду капусти. Для того щоб зрозуміти чи підв’яла розсада хвора, необхідно її викопати і уважно оглянути. Якщо на корінні є здуття і нарости, значить це кіла.

Чорна ніжка. Хвороба якою також хворіють помідори. При високій вологості хвороба уражує ніжки розсади. Для боротьби з хворобою потрібно покращити вентиляцію в парниках і знизити вологість повітря.

Фузаріоз. Грибок, який уражає в першу чергу розсаду. Якщо розрізати листок по черенку то зрізі буде видно буре кільце. Для боротьби з фузаріозом обприскують рослину хімічними засобами. Але це потрібно робити задовго до збирання врожаю. А ще краще- використовувати стійкі до цієї хвороби сорти і не садити рослину на місці де перед тим росла капуста.

Be the first to comment on "Хвороби і шкідники капусти"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*