Хвороби яблунь та їх лікування з фото

хвороби яблунь

У статті опишемо поширені хвороби яблунь та їх лікування фото і відео краще розкриють тему, і дозволять вам отримати хороший врожай.  Ми розглянемо чому виникає парша на яблуках, що таке моніліоз яблуні і покажемо як виглядає іржа на листках яблуні.

Парша яблуні парша яблуні фото

Парша на яблунях – захворювання, під час якого грибок уражує пагони, кору і плоди дерева. Хворобі сприяє волога погода і загущення крони, через яке важко проникає сонячне повітря.

Хвороба яблунь парша стрімко розвивається в кінці весни, коли є достатньо опадів, і піднімається температура повітря. Тоді спори грибка разом із дощем потрапляють на листі, прилипають і починають проростати.

Вже через декілька тижнів після інфікування утворюються коричневі плями на листі яблуні, а на плодах — плями темного кольору, які збільшують в розмірах і проникають в глибину яблук.

Парша  — хвороба, при якій листя скручується і передчасно опадає, так само і плоди – морщаться і опадають. Це може бути однією із відповідей на запитання, чому опадають яблука.

Зимує грибок на опалому не зібраному листі і пошкоджених плодах.

Парша яблуні заходи боротьби

Тепер розкажемо як боротися з паршею яблуні. Обробка яблунь від парші повинна бути комплексною. І для початку, бажано не доводити справу до хімічних препаратів, і проводити профілактичні роботи.

Хвороби плодових дерев виникають тоді, коли господарі не виконують елементарних речей:

— не збирають і не спалюють на зиму опале листя,

— не виносять із території саду пошкоджені плоди,

— не дотримуються відстані між саджанцями при їх посадці,

— допускають ріст бур’янів на садовій ділянці,

— не садять стійкі до хвороб сорти.

Якщо ви не будете повторювати їхніх помилок, то в значній мірі вбережете врожай.

Парша на деревах боїться 5% розчину мідного купоросу.  Але така обробка яблунь восени від хвороб і шкідників повинна проводитись пізно восени, коли зібрані плоди і зібрано врожай.

Обприскування яблунь також бажано провести і весною. Як варіант, можна використати 1% розчин бордоської рідини (100 грам на 10 л води). Такі обробки потрібно встигнути зробити ще до розпускання бруньок на дереві.

Також, одразу після цвітіння потрібно провести ще одне обприскування. Можна тим же 1% розчином бордоської рідини, або спеціалізованими препаратами.

Оскільки парша активно розвивається у кінці весни, то у цей час добре обприскати дерева імуностимулючими препаратами, які підвищують опірність рослин шкідникам і хворобам.

За умови розвитку хвороби, потрібно застосовувати більш сильні препарати – фунгіциди. Їх у продажі є велика кількість, і кожного року компанії розробляють нові, ефективні препарати. Зверніть до продавця магазину (тільки не на базарі!) «сад-город» і він порадить найкращий на даний момент препарат, потрібну концентрацію і частоту обробки.

Наприклад, можете скористатись фунгіцидами відомої німецької фірми Баер. На даний момент вони пропонують препарати Луна Транквилити® і Зато®.  Перший із них – системний фунгіцид, який призводить до загибелі грибка. Виробник радить обприскувати у час вегетації, кожні два тижні. Концентрація — 0,8-1,0 л/га.

Фунгіцид Зато® добре закріплюється на поверхні плодів і листя, що покращує його дію і стійкість до дощу.

Із старих методів обробки садівники радять мідний купорос і ту ж бордоську рідину.

Тепер коли обприскувати яблуні від шкідників. Це потрібно робити або зранку, або ввечері. Частина препаратів шкідлива для комах (в тому числі бджіл), а в цей час їхня активність мінімальна.

Моніліоз (плодова гниль)Моніліоз (плодова гниль)

Продовжуємо тему «хвороби яблунь і боротьба з ними», і на черзі моніліоз. Плодова гниль яблуні – поширене захворювання яблунь, яке здатне знищити увесь врожай. На поверхні плода утворюються коричневі плями, згодом м’якуш яблука стає бурого кольору і непридатним до вживання.

Приблизно через тиждень, на поверхні плода утворюються маленькі пухирці білого кольору – грибок плодової гнилі.

Особливо швидко хвороба поширюється у теплу і вологу погоду на ділянках, де є сильне загущення дерев.

Методи боротьби із  плодовою гниллю

Грибок зимує на засохлих уражених плодах, які висять на гілках протягом усієї холодної пори року. Тому потрібно зривати їх, і спалювати. Так само потрібно виносити опале листя із території саду. Восени або ранньою весною слід провести обрізування дерев, що дасть можливість сонячному світлу потрапляти на плоди.

Ранньою весною можна провести обробку  дерев 3% бордоської рідини (300 гр на 10 л води).

У більшості випадків потрібна обробка саду восени від хвороб і шкідників. Коли на дереві не буде листя і плодів, обробіть його 1% мідного купоросу.

Але у багатьох випадках цими методами не обійтись, і приходиться використовувати хімічні засоби. Радимо скористатись препаратом відомої німецької компанії Баер – фунгіцидом Зато. Ним можна обробляти дерева протягом періоду вегетації, з інтервалом у 2 тижні. Але припинити обприскування за 30 днів до збирання врожаю.

Борошниста росаБорошниста роса

Продовжуємо розглядати хвороби яблунь, і на черзі борошниста роса. Ця хвороба уражує не тільки листя, але й суцвіття, пагони і навіть плоди.

Борошниста роса – одна із причин, чому скручуються листя яблуні і передчасно опадають. А уражений цвіт деформується і також опадає.

Швидкість поширення хвороби залежить від погодних умов (тепло і вологість) і також стійкістю до неї сорту яблук.

Методи боротьби

Щоб перемогти це і подібні яблуньзахворювання , потрібно зрізати пошкоджені гілки і зривати хворі плоди. Все бажано спалювати або закопувати.

Також, важко обійтись без використання сучасних фунгіцидів. Ними бажано обприскати дерево до цвітіння, та на початку зав’язування плодів.

Також, під час усього процесу дозрівання плодів бажано регулярно обприскувати дерева, з інтервалом у 12-14 днів, такими препаратами як Луна Транквилити або Зато, від компанії Баер.

Крім цього, у місцевому магазини із садово-городніми товарами можете придбати і інші, ефективні засоби боротьби.

Чорний ракчерный рак яблони фото

Чорни рак яблуні ушкоджує дерева, хворі його частини стають темними, а на листках яблуні коричневі плями. Ураження кори може призвести до зниження врожайності, опадання листя і навіть загибелі дерева.

Уражені хворобою плоди мають отримують темні плями, вони темніють, і в кінці стають чорними, ніби обвуглені.

Методи лікування

Рак яблуні можна попередити, якщо виконувати ряд комплексних заходів:

  • регулярно проводити обрізання гілок, особливо хворих, недопускати загущення крони,
  • усі пошкоджені плоди виносити із саду, не залишати на зиму,
  • тримати у порядку садову ділянку, не допускати загущення бур’янами.

Якщо ж дерево уразив чорний рак яблуні лікування потрібно провести так:  залізною щsткою видалити ушкоджену кору (труху винести із саду). Замазати отримані рани масляною фарбою.

Коли зібраний вражай і зібране листя, обробити дерево розчином мідного купоросу, що може в якійсь мірі зупинити бактеріальний рак яблуні.

Цитоспороз яблуніЦитоспороз яблуні

Цитоспороз яблуні – хвороба, під час якої на корі дере утворюються горбики неправильної форми. Їх колір може відрізнятись від червоного до темно бурого, а поверхня сильно шорстка.

Хвороба призводить до зменшення врожаїв, а у запущених випадках і гибелі всього дерева.

Методи лікування

  • Ушкоджені гілки потрібно зрізати і спалювати, щоб недопустити подальшого поширення хвороби,
  • Ушкоджену кору потрібно зішкрябати, до здорової деревини. Рани замазати варом або масляною фарбою,
  • Ранньою весною проводити побілку кори дерев вапном з метою дезінфекції,
  • Обприскування кори дерев 0,5% розчином (50 грам на 10 л води) сірчано-кислого цинку.

У статті ми привели часті хвороби яблунь з фото та описом, вам залишається тільки скористатись порадами, які дадуть можливість отримати якісний врожай.

Успіхів!

P.S. Цікаве відео про боротьбу із хворобами яблуні:

рос

Be the first to comment on "Хвороби яблунь та їх лікування з фото"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*