Чим корисна хурма для жінок і чоловіків

хурма на білому фоні

Із матеріалу дізнаєтесь у чому полягає користь хурми для організму людини, чому варто цей фрукт вживати як жінкам, так і чоловікам.

Хурма – дерево, яке росте в теплих регіонах земної планети. Дозріває плід в середині осені.

Фрукт багатий на вітаміни А, С, В6, Е, К.
Вітамін А відповідальний за стан шкіри і зору. При його недостачі можливі проблеми із волоссям, ми починаємо погано бачити у сутінках. Цей вітамін захищає від забрудненого навколишнього середовища.

хурма на білому фоніТому цей фрукт потрібно вживати жителям великих міст із розвиненою важкою промисловістю.

 • Вітамін С необхідний щоб організм боротись із вірусами і шкідливими бактеріями. Дозволяє відновлюватись після травм і психофізичних перевантажень. У стиглих плодах аскорбінової кислоти досить багато, тому й радять вживати взимку хурму, нарівні із цитрусовими.
 • Вітамін К відповідальний за нормальне згуртування крові.
 • В6 необхідний для кровотворення, обміну білків і жирів, засвоєння глюкози.

Із мінералів хурма багата на фосфор, магній, калій, мідь, марганець.

 1. Фосфор потрібен для міцності кісток і без нього не обходиться жодна біологічна реакція організму.
 2. Мідь має протизапальну дію, покращує імунітет, сприяє процесам травлення, позитивно впливає на роботу щитовидної залози.
 3. Магній допомагає серцево-судинній системі добре функціонувати, нормалізує артеріальний тиск.
 4. Марганець за формування і міцність кісток, необхідний для роботи щитовидної залози, нормалізує рівень холестерину, дозволяє правильно функціонувати нервовій системі організму. Для роботи щитовидки потрібен також йод, який також присутній у хурмі.

Яка користь від хурми для нашого організму?

хурма в тарілціХурма – тропічний фрукт, який дозволяє нам бути більш здоровими і енергійними. При регулярному споживанні хурма:

 • Захищає від вільних радикалів, які прискорюють старіння організму,
 • Позитивно впливає на процеси обміну і метаболізм організму,
 • Виводить солі із організму, позитивно впливає на роботу нирок,
 • В певній мірі захищає від виникнення онкологічних захворювань,
 • Зменшує артеріальний тиск (актуально для гіпертоніків),
 • Нормалізує роботу серцево-судинної системи організму,
 • Має помірний сечогінний ефект,
 • Покращує апетит,
 • Знищує бактерії золотистого стафілокока,
 • Допомагає краще переносити стреси і психологічні навантаження,
 • Робить шкіру чистішою від вугрів і чистішою.

Хурма приносить користь, якщо вона спіла, але ще не покрита темними плямами (не плутати із достиглим фруктом коричнюватого кольору). В такому вигляді (перезрілу) її краще не вживати. В такому стані вона має специфічний зіпсутий смак. Фрукти повинні бути чистими, із гладенькою шкіркою.

Жінкам

Незважаючи на користь, слід вживати хурму в обмежених кількостях тим, хто бажає схуднути. Все у сахарозі і глюкозі, якими багатий цей фрукт.

При цьому калорійність фрукт не висока, що дозволяє включати його у розвантажувальні дієти.
Антиоксиданти, яких багато у хурмі позитивно позначаються на зовнішньому вигляді жінки, роблять шкіру чистішою і привабливішою.

Хурма може сповільнити процеси старіння. У всьому «винні» антиоксиданти, якими багатий фрукт. Вітамін А дозволяє жінкам старшого віку не втрачати гостроти зору, а фосфор і кальцій роблять кістки міцнішими.

Вагітним

хурмаУ хурмі є мідь, яка дозволяє плоду нормально розвиватись. Також, цей фрукт підвищує імунітет майбутньої мами, є профілактичним засобом авітамінозу.

Дієтологи стверджують, що хурма має в своєму складі вітаміни, мінерали, корисні кислоти, які дозволять виносити здорову дитину. Фосфор і кальцій позитивно впливають на формування скелету ненародженої дитини.

Також, вживання майбутньою матір’ю хурми дозволяє плоду отримувати необхідну кількість кисню. В маленької дитину бути правильно розвиватись мозок, нервова система і органи травлення.

Тільки зверніть увагу на досить високу калорійність фрукту, що при безконтрольному вживанні може привести до збільшення ваги матері.

При цьому годуючи грудьми матір повинна із обережністю вживати хурму. Адже цей фрукт може викликати алергію не тільки у неї, але й у дитини. Як правило, достатньо вживати до трьох плодів у день.

Дітям

Не радять давати хурму дітям, які ще не досягли 3-річного віку. Цей фрукт в’язкий і липкий, через що, при недостатньо сформованих органах травленнях, може викликати непрохідність кишківника.
А далі можна давати фрукт, але починати слід із невеликих доз, і поступово можна дійти до 1 штуки в день.

Чоловікам

Хурма багата на вітамін Е, який покращує потенцію, дозволяє виглядати молодшими, збільшити чоловічу силу. Цей фрукт збільшує витривалість і дозволяє краще відновлюватись після важких навантажень.

На можливості чоловіків у ліжку також позитивно впливає вітамін А, якого також багато у хурмі.

При діабеті

Хурма має у складі достатньо вуглеводів, які піднімають рівень цукру у крові. Для діабетиків це нерадісна новина. Тому вживайте це й фрукт помірковано. Окрім цього, радимо регулярно рухатись і виконувати фізичні вправи. Адже це «спалює» вуглеводи і рівень цукру в крові падає.

Кісточки хурми

Не у плодах усіх сортів є кісточки. Якщо і є, то не багато, не більше 4-5. Вживають як насіння, попередньо підсмаживши.

Деякі гурмани навіть із них роблять муку, методом перемелювання. В принципі, особливої користі від вживання кісточок хурми не замічено.

Протипоказання

Не варто часто вживати хурму особам, які страждають на запори. Цей фрукт може тільки ускладнити ситуацію. Та й не всі люди здатні перетравити цей фрукт. У декого плоди можуть викликати погане травлення.

Не радимо зловживати хурмою людям, які хворіють на подагру (захворювання суглобів).
І пам’ятайте, що цей фрукт довго зберігається: в холодильнику до півроку.

рос

Be the first to comment on "Чим корисна хурма для жінок і чоловіків"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*