Як вибрати фільтр води для дачі

На дачі важливо не тільки викопати криницю і організувати подачу води, але й правильно її очистити від механічних і хімічних домішок. Ми часто нарікаємо на якість води в міських водопроводах. Але там, незважаючи на все, воду перевіряють до трьох разів на день. Чого не скажеш про автономні системи водопостачання на селі. Тому потрібно прийняти міри щодо гарантування якості води. 

Одразу скажемо, що фільтри бувають як для води технічного призначення, так і для питтєвої.

Коротко розглянемо основні види фільтрів для очищення води.  

У вигляді глечика 

Пристрій виготовлений із харчової пластмаси і складається із двох частин. У верхню наливається нефільтрована вода і проходячи через фільтр потрапляє в нижню частину. Саме з неї можна наливати воду, яка є очищеною. В процесі експлуатації регулярно замінюйте фільтрувальну частину, а також чистою ганчіркою із милом мийте вміст глечика. Це гарантує, що в пристрої не будуть накопичуватись шкідливі бактерії.  

Ідеальний варіант для простих господарств, де не  автоматично не поведена вода. До недоліків можна віднести малий об’єм фільтрування за один раз. Але для більшості задач цього достатньо + простота використання і невелика вартість пристрою.  

Насадки на кран 

кран з водоюПідходять для проточної води. Дозволяють “в реальному часу” очищувати воду і підкупають свою зручністю. Не потрібно нічого наливати — поставив і забув. Як правило кріпиться на різьбу носика крану умивальника. Такі насадки дають прийнятну якість очищення, але все таки це не ідеал. Як правило можуть відфільтрувати від води пісок, механічні частинки, вапно, іржу, хлор, велику кількість хімічних сполук.  

В більшості випадків слід додаткового прокип’ятити воду, очищену таким способом.  

Перед тим як купувати таку насадку, дізнайтесь в продавця, чи вона підійде саме для вашого крану. Щоб не довелось повертати в магазин чи купувати перехідник. 

Очисна система під вмивальником 

Це досить великий пристрій, який встановлюється під мийкою. Порівняно із вище розглянутими системами має перевагу — більш грунтовне очищення, яке складається із декількох етапів. Спочатку видаляє грубі механічні частинки. Потім більш дрібні. В кінці проходить очищення від вапна, іржі і хлору. Також проводиться бактеріологічна обробка, яка гарантує знищення у воді шкідливих бактерій і грибів.  

Як і у випадку насадок на кран, даний вид очистки підійде тільки там, де є автоматична подача води.  

Якщо придбати таку хорошу очисну систему від перевіреного виробника, то можна не сумніватись у якості води. До недоліків віднесемо вартість системи, вміння встановити і наявність місця під неї.  

Системи очистки для свердловин 

вода з крануЦе складані системи, які встановлюються всередині глибоких свердловин і дозволяють піднімати вже очищену воду із надр землі. Такі фільтри здатні видалити із води домішки заліза, вапна, нафтопродуктів; очистити від бактерій і грибків.  

Потрібно подумати, чи вам потрібно встановлювати таку складну систему, адже вода для технічного використання не потребує значною очистки. Хіба що ви живете у районі із значним забрудненням грунтових вод.  

Загальні поради 

В окремих випадках можна встановлювати комбіновані системи очищення води, які гарантуватимуть якісний результат. Не за бувайте, що цей ринок обладнання постійно розвивається, і виробники пропонують все нові способи очищення води. Зокрема, є варіанти із обробкою води ультрафіолетовим промінням, що вбиває всі шкідливі бактерії і мікроби.  

Фільтри бувають декількох видів: для жорсткої води, стандартні, із великим вмістом хлору, та ін.  

Висновок. Як бачите, буває багато видів фільтрів для води, і важливо вибрати той, що підходить під ваші умови. Важливо регулярно змінювати фільтруючу частину, яка в процесі експлуатації забруднюється і вже не здатна виконувати свої функції.  

рос

Be the first to comment on "Як вибрати фільтр води для дачі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*