Як виростити фенхель

росте фенхель

Фенхель — не дуже відома рослина, але впевнено завойовує популярність. Все завдяки корисним властивостям, адже завдяки ефірним маслам, які входять до її складу, здатна покращити стан людей із проблемами травлення. Має м’яку сечогінну дію, зменшує спазми і має невеликі дезинфікуючі властивості. Зовнішнім виглядом нагадує звичний нам кріп, це кущ, висотою 80-100 см.  Багатий на мінерали і вітаміни, має приємний смак.  

Якщо вирішили вирощувати фенхель, потрібно для початку вибрати спосіб вирощування. Є два основні: із кореня і насіння. Другий метод простіший, ним і скористаємось. Купить фенхель овощной аромат можна в садових магазинах як онлайн, так і в своєму місті. Дивіться щоб вони були свіжі і мали дату виготовлення і терміни придатності. Також виберіть потрібний вид рослини: звичайний чи овочевий. В другому випадку отримаєте корисні і смачні корені фенхеля. А от зі звичайного вийде корисна зелень.  

Садіння

фенхель крупний планДілянка повинна достатньо освітлюватись сонцем, і не садіть фенхель там, де ростуть горох, перець, боби. Фенхель погано росте в тіні. Буває одно і багаторічний. В другому випадку слід укривати рослину від морозів.  

Садити насіння можна двічі на рік: перший раз в кінці весни, і вже потім в кінці літа. Ще перед посадкою варто приготувати: перекопати, видалити бур’ян, додати добрива. Як добрива добре підійде перегній (до 10 кілограм на квадратний метр), жменю вапна і столову ложку мінеральних добрив на кожен квадратний метр підготовленої ділянки. 

Сіяти насіння на глибину 1-2 см, не більше. Це дозволить рослинам швидко зійти, і при цьому захищає від нічних весняних приморозків. Відстань між рядками залежить від виду рослини: якщо це овочевий, то садіть на відстані 40-50 сантиметрів між рядками, а для аптечного фейхелю достатньо 15 см. Норма висіву 1 грам на квадратний метр. 

Вирощування

фото фенхелюПісля посіву ділянку накрийте плівкою, яка захистить від морозів, які можуть бути весною, і затримає вологу у ґрунті.  

Якщо все зробити правильно, то днів через 10 насіння почне проростати. Далі догляд полягає у прополюванні грядок, поливі і боротьбі із рослинами. Фейхель добре реагує на пухкий, насичений киснем ґрунт. Така процедура покращує поступлення вологи до коренів рослини. Якщо рослина не отримує достатню кількість вологи, то може стрілкувати. Підливати 1-2 рази в місяць, залежно від погодніх умов.  

Можна вирощувати рослину і розсадою. Для цього вдома в горщиках на початку весни сіють насіння, або вирощують розсаду в парниках.  

Не забувайте регулярно підживляти насадження, це бажано зробити після появи чотирьох справжніх листків.  Це можуть бути як мінеральні добрива, так і органічні (рідкий послід). Це дозволить регулярно отримувати хороший результат. Рослини будуть рости міцними і легше переносять несприятливі погодні умови.  

Якщо вирощуєте фенхель заради смачних коренеплодів, можна їх підгортати. Це дозволить зберегти вологу у жаркі літні дні.  

Боротьба із шкідниками 

Рослині можуть дошкуляти шкідники. Серед них травневі жуки, гусениці, молі. Не варто використовувати хімічні засоби боротьби. Краще вчасно прополювати насадження від бур’янів, вручну збирати шкідників, застосовувати народні методи боротьби.  

Збирання врожаю 

Найкраще зрізати зелень фенхель пізно ввечері або зранку. Збирати по мірі дозріівання. Потім підвісити в тіні, щоб висохли суцвіття. Після цього струсіть насіння рослини у паперові пакети.  

Коренеплоди збирають, коли вони досягнуть у діаметрі 10 см і більше.  

рос

Be the first to comment on "Як виростити фенхель"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти