Як боротись з дротяником

картопля

У статті розглянемо як боротися із дротяником, будуть фото і відео, які краще розкриють тему і опишемо методи боротьби із дротяником.

Цей шкідник представляє собою личинку жука, якого ще називають лускун. На вигляд темно-жовтого кольору тонкий хробак, довжиною до 3 см. Доросла особина – жук чорного кольору, довжиною до 4 см.

Якщо у минулі роки основною проблемою городників був колорадський жук, то тепер  картопляні шкідники отримали підкріплення – дротяник.

Уражені картоплини мають чорні ходи, які іноді настільки пошкоджують овоч, що при чистці доводиться більшу частину викидати. Але, окрім картоплі, личинка цього жука може уражати  інші культури, у різноманітних фазах розвитку.

У середині весни самка відкладає яйця у ґрунт, на глибину до 3 см. Вже через 2-3 тижні із них вилуплюється хробак дротяник, який може прожити у ґрунті  на глибині до 15 см. Згодом личинки перетворюються на лялечки, із яких вилупляться жуки.

Найбільшу шкоду сільському господарству наносять саме личинки.

Як боротися з дротяником на городіЯк боротися з дротяником

Тепер про те, як боротися з дротяником на городі ефективно, щоб отримати здоровий врожай. Методів боротьби є багато, і ручні способи, і за допомогою інсектицидів.

Розглянемо їх по черзі.

Як знищити дротяників ручними методами

 1. Можна між грядками зробити канавки, куди покласти солому або сіно. Далі, потрібно полити їх водою, і закрити дошками. Через певний час туди збереться дротяник. Тоді слід зібрати приманку разом із шкідником, винести за межі ділянки і спалити. Така боротьба з дротяником на городі може проводитись декілька разів за сезон.
 2. Важливо знати, що цей шкідник частіше буває у ґрунті із кислою реакцією, тому бажано зробити її лужною, за допомогою вапна, крейди чи деревного попелу.
 3. Деякі господарі радять у ямки, де садиться картопля попередньо влити по 500 мл слабкого розчину марганцівки. Для цієї ж мети можна використати настій кропиви: 500 гр на на відро води.
 4. Деякі городники пропонують цікавий метод як боротися з дротяником в городі. Для цього у скляні баночки кладуть шматок картоплі, і закопують посудину так, щоб її край був на рівні ґрунту. Через декілька днів у приманку потраплять шкідники. Їх потрібно викинути, додати новий шматок картоплі, повторити процедуру знову. Приблизно, на 1 сотку потрібно до десяти таких приманок.

Профілактичні заходидротяник

Тим, кого цікавить боротьба з дротяником народними засобами, буде цікаво, як запобігти розмноженню шкідника.

 • дротяник добре себе почуває на ділянці, де багато бур’янів, росте трава, нечасто прополюють ґрунт. Особливо любить цей шкідник пирій і в його коренях активно розмножується, тому особливо старання видаляйте цього ворога дачників.
 • після прополки потрібно виносити увесь непотріб за межі городу,
 • на зиму бажано переорати (перекопати) ґрунт, щоб шкідник потрапив у верхні шари, і загинув від морозів. Ранньою весною також корисно неглибоко перекопати ґрунт. В результаті шкідники опиниться на поверхні, і птахи будуть визбирувати шкідника.
 • перед тим, як боротися з дротяником картоплі, ви повинні знати, що існують рослини, які стануть помічниками. Зокрема, шкідник не любить насадження бобових (біб, горох, соя, квасолю),
 • шкідники картоплі не люблять сівозміни. Тому обов’язково кожного сезону садіть картоплю на новому місці, і вибирайте хороших попередників. Ця порада відноситься до всіх городніх культуру, не тільки картоплі.
 • під час посадки, у кожну лунку чи рядок потрібно насипати попелу. Це знизить кислотність ґрунту, і дротянику буде некомфортно,
 • весною, коли зібраний врожай варто посіяти сидерати, наприклад, гірчицю. Коли вона трошки підросте (15-25 см), скосити, і перекопати. Навесні на цій ділянці можна садити картоплю, яка в певній мірі буде захищеною від шкідників.

Хімічні методи боротьби

картопля уражена дротяником

дротяник у картоплі фото

Тепер розкажемо як позбутися від дротяників на картопляному полі за допомогою інсектицидів.

Одним із способів як позбутися від дротяників на городі, є використання отруєних приманок. Для цього у картоплині вирізаються вічка (щоб не проростала), і замочують в інсектициді. Тоді прив’язують до приманки паличку, і закопують приманку. Через певний час дротяники гинуть від отруєної картоплі. Приманку через декілька днів слід витягнути, і зробити іншу. І так декілька разів протягом усього сезону.

Із хімічних засобів радять використовувати препарати «Бедузин» і  «Провотокс».  Зокрема, останній можна розкладати по декілька гранул у кожну лунку.

Також, не забувайте про хімічні засоби по боротьбі із бур’янами, які борються із дротяником опосередковано.

Висновок. Ми привели поради як боротися з дротяником на картоплі, вам достатньо тільки їх старанно виконувати. Тільки радимо обійтись ручними методами і профілактикою. Хіміні засоби містять отруту, яка може шкодити не тільки шкідникам, але й рослинам, тваринам і вам. Томі, чітко дотримуйтесь інструкцій.

Не всі профілактичні чи ручні засоби підходять для використання на великих ділянках, але сівозміну можна робити завжди.

Успіхів!

P.S. Цікаве відео, як боротись із дротяником: 

рос

Be the first to comment on "Як боротись з дротяником"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*