Як доглядати за полуницею навесні самостійно

Мульчування полуниці

У статті розкажемо догляд за полуницею навесні на дачі так, щоб влітку ласувати смачними ягодами. Догляд за полуницею ранньою весною – відповідальний етап, адже ця культура дуже капризна, і потребує якісного до себе відношення.

Старе листя і вусики


Догляд за полуницею після зими починається із збирання засохлого листя. Його можна зібрати легенькими граблями, або вручну. За потреби, сухе листя можна зрізати ножицями. Те саме потрібно зробити зі старими вусиками  і суцвіттями. Тільки при цьому намагайтесь не пошкодити основну частину рослини, яка має декілька маленьких зелених листочків.

В старому листі часто ховаються від морозів шкідники. Тому все зібране листя потрібно спалити за межами ділянки або глибоко закопати.

Очищення насадження від старого листя і вусиків покращує освітлюваність кущі, і зменшує можливості збудників і хвороб і різноманітних шкідників.

Шкідники і хвороби

Весняний догляд за полуницею важко собі уявити без боротьби із хворобами і шкідниками. Для цього найкраще скористатись готовими хімічними препаратами, які продаються в садово-городніх магазинах. Частина дачників для цієї мети використовує Фітоцид або Фітоспорін. Але ми вам радимо запитати поради у продавців садово-городнього магазину. Адже провідні виробники щороку виготовляють все нові препарати які безпечніші і ефективніші за попередні. Відповідно, інформація у статті не буде повною, без поради спеціаліста у магазині.

Також, для боротьби із хворобами і шкідниками можна скористатись допомогою препаратів, які на протязі десятиліть добре себе зарекомендували. Так, можна обприскати насадження бордоською рідиною, що дозволить ефективно боротись із грибковими ураженнями листя і плодів.

Догляд за полуницею навесні підживленняДогляд за полуницею навесні на дачі

Весна, це ще й час, коли рослини потребують підживлення, щоб мати сили рости і давати великий врожай. Так, полуниця потребує азотних добрив, які можна вносити як у твердому (методом розсипання) так і рідкому стані (поливаючи кущі).

З метою підживлення полуниці азотом, можна розчинити невелику кількість аміачної селітри (сірникову коробку) на 10 літрів води, і полити насадження отриманим розчином. Або посипте між кущами сухою аміачною селітрою. Тільки бажано це робити перед дощем, щоб добриво потрапило в землю, а не з часом випарилось. Або можна прорідити мотикою там, де посипали селітру.

Окрім аміачної селітри, можна підживити полуницю:

  • Нітрофосфатом,
  • Суперфосфатом,
  • Аммофосфатом.

Регулярне розпушування допомагає повітрю легше проникати до коренів рослини і живити їх. Крім цього, така процедура перешкоджає утворенню щільної кірки, яка не дає волозі потрапляти до коренів.

Окрім неорганічних можна використовувати і органічні удобрення. Для цієї мети добре підійде перепрілий гній. Його потрібно вносити на ділянку, де восени будуть насаджуватись нові кущі полуниці. Для цього вносите 500 кг гною на сотку садової ділянки. Тоді перекопуєте (переорюєте) і залишаєте на півроку відпочивати. А вже восени сюди можна садити кущі полуниці.

Тільки пам’ятайте, що непотрібно вносити надто велику кількість добрив, в тому числі органічних. Адже вони можуть сприяти розвиткові гнилі і хвороб.

Також, деякі дачники не радять підживлювати кущі, посаджені восени минулого року, адже вже при посадці було закладено необхідну дозу добрив.

Догляд за полуницею в квітнідогляд за полуницею восени

Весною допустимо проводити триразове підживлення кущів полуниці:

  • Коли з’явились перші цьогорічні листочки,
  • Перед початком цвітіння,
  • Коли з’явились плоди.

Терміни проведення підживлення відрізняються, залежно регіону. Але для помірних широт, перше підживлення, як правило, проводять після 20 числа квітня.

Догляд за Вікторією навесні (а також іншими сортами полуниці) не буде повним, якщо забудемо про рецепт дачників, який дає можливість наситити кущі корисними речовинами, білками, мінералами. Для цього потрібні звичайні живі пекарські дріжджі. Потрібно у півлітра води розвести 200 грам дріжджів, старанно розмішати. Нехай постоять півгодини. Тоді вилити у відро води і розмішати. Отриманим розчином можна поливати кожен кущ полуниці (лити під коріння).

Спеціалісти радять перед початком цвітіння вносити не органічні, а мінеральні добрива. Для цього підійдуть вище згаданий нітрофосфат. Рецепт розчину наступний: змішайте 2 столові ложки нітрофосфата із 1 столовою ложкою калію і всипте до відра води. Старання розмішайте і отриманою сумішшю підливайте рослину. По 500 мл під кожен кущик.

Також  не забувайте, що в садово-городніх магазинах є достатня кількість готових добрив для підживлення полуниці. Не соромтесь запитувати продавців про кращий варіант.

Посадка полуниці весною

Наші поради як правильно доглядати за полуницею навесні будуть неповними, якщо коротко не згадаємо про посадку нових кущів.

Більшість садівників дачників садять нові кущі восени, але й після зими це не заборонено робити.

Методів посадки є багато, але найчастіше зустрічаються такі рекомендації:

  • Відстань між рядками приблизно 50-60 см, а між кущами – 15 сантиметрів. Такий варіант добре підходить як для закладки кущів восени, так і весною.

Осінній догляд за полуницею буде неповним, якщо регулярно не поливати рослину. Тільки тут потрібно підходити до питання розумно, інакше надмірна волога призведе до поширення грибкових хвороб і загнивання кущів. 2-3 рази в тиждень буде оптимально. Тільки при цьому уважно слідкуйте за станом рослини.

МульчуванняМульчування полуниці

Мульчування – ще одна процедура, яка позитивно позначиться на врожайності і здоров’ї кущів. Для цього потрібно у міжрядді викласти тирсу або солому. Вони не дадуть утворюватись кірці на землі і стримають ріст бур’янів. Також, мульчування дозволяє не проводити розпушення ґрунту після дощу або поливів.

Цікаве відео, як доглядати навесні за полуницею:

Висновок. У статті ми дали основні рекомендації як правильно доглядати за полуницею весною, привели відео, які краще розкриють тему і допоможуть вам отримати хороший врожай.

рос

Be the first to comment on "Як доглядати за полуницею навесні самостійно"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*