Як доглядати за полуницею восени

У статті розкажемо як доглядати за полуницею після збору врожаю, розглянемо увесь спектр робіт, які потрібно провести, щоб рослини змогли успішно пережити зиму, і наступного сезону дали хороший врожай.

Догляд за полуницею після плодоношення полягає у здійснені таких заходів:

Тепер коротко опишемо як правильно здійснювати догляд за садовими полуницею.

Обрізування


Обрізування вусиків і старого листя потрібно здійснювати восени, після зібрання врожаю. Листочки, які змінили форму, стали засихати, або уражені хворобою, зрізайте ножицями, і виносьте за межі садової ділянки. Не бажано їх зривати руками, оскільки може пошкодитись коренева система рослини.

Однією із ознак старіння листя полуниці, є утворення на ньому плям різноманітної форми і кольору. Крі цього, листя може дірочки чи борошнистий наліт. Всіх їх потрібно видаляти. Ця порада для тих, хто шукає як доглядати за полуницею в серпні.

Якщо ж шкідниками чи хворобами пошкоджені усі листя у кущі, то їх усіх потрібно видалити і винести за межі ділянки.

При видаленні листя варто й не перестаратись, адже кущі із листям краще переносять зиму.

Більшість сортів полуниці випускають вусики протягом усього сезону плодоношення, і після збору врожаю. Фахівці не радять залишати ці відростки, адже вони забирають життєву силу куща, і він дає менше плодів.

Якщо бажаєте збільшити насадження полуниці, то можна деякі найсильніші вусики залишати, присипати їх землю, щоб вони вкоренились на певній відстані від основного куща.

А можна відрізати вусики із розеткою, і посадити їх на іншій ділянці, таким чином отримати сівозміну.

До речі, обрізування вусів потрібно робити регулярно, не тільки восени. Це дасть можливість запобігти ослабленню кущів.ягоди, полуниці

Прополювання

Продовжуємо описувати як доглядати за полуницею восени, і на черзі прополювання. Це важливий агротехнічний засіб, який дає можливість не тільки позбутись бур’янів, але й шкідників і хвороб, які в них знаходять прихисток.

Крім цього, прополювання знищує верхню однорідну кірку, яка не дозволяє волозі потрапляти всередину ґрунту.

Під час прополювання пам’ятайте, щоб коріння полуниці знаходиться високо, і його можна пошкодити.

Підливання

Після прополювання знищується верхня кірка, і полив стає більш ефективним. Тільки бажано підливати більшою кількістю води, щоб вода проникали в нижні шари ґрунту. Дачники радять підливати регулярно (раз у 7 днів оптимально), аж до настання морозів.

Поливати полуницю важливо, адже восени, після плодоношення, вона продовжує розвиватись і рости.

Підгортанняполуниця, догляд, ягоди

Корені полуниці знаходяться на невеликій глибині у землі, і тому потребує підгортання землею або мульчування, якщо виявиться над ґрунтом. Крім того, така процедура сприяє розвитку кореневої системи рослини.

Удобрення

Полуницю потрібно регулярно підживляти, але в міру. Інакше культура стає нестійкою до рядку хвороб, наприклад, до сірої гнилі.

Крім цього, кущ, під який внесено надто багато добрив, під час плодоношення дасть водянисті плоди із поганими смаковими властивостями.

А загалом, після збору врожаю потрібно внести органічні і мінеральні  (20 грам на 1м²) добрива. Непогано себе зарекомендувало внесення перепрілого гною під кущі полуниці.

Тільки уникайте добрив із вмістом хлору, адже полуниця погано переносить цей мінерам.

Із органічних добрив досвідчені городники радять використати курячий послід, розведений із водою у пропорції  1 до 20. Одного відра такого добрива повинно вистачити на дюжину кущів. Підливайте на на листя, а під коріння полуниці.

Окрім цього, компанії виготовляють добрива, спеціально створені для підживлення полуниці. Наприклад, в минулі роки були популярні: Агрікола, Рубін, Рязаночка.

Так може статись, що коли ви читатимете цю статтю, виробники виготовлять нові, більш ефективні і безпечні препарати, тому запитуйте у садових магазинах свого міста.

Тільки не забувайте, що підживлення варто здійснювати після прополювання, щоб добрива (особливо у рідкій формі) швидко потрапили до коріння рослини.

Боротьба із шкідникамидогляд, полуниця, осінь

У полуниці багато ворогів, і вона потребує захисту людей.

Для захисту від слимаків можна зробити канавки навколо насадження цієї культури. І у ці канавки насипати деревного попелу. Для ніжного тіла слимаків це серйозна перешкода. Або, можна здійснити мульчування, коли на землю навколо кущів і в міжрядді кладуть хвою чи деревну стружку. Цей спосіб добрий як для захисту від слимаків, так і боротьби із бур’янами і надмірним випаровуванням вологи із ґрунту.

Якщо ж ділянка невелика, то можна вручну збирати слимаків, регулярно оглядаючи насадження.

Для профілактики від таких шкідників як кліщ чи довгоносика, можна обприскати кущі препаратом «Актеллік» або «Тітовіт Джет».

Обробка полуниці від хвороб

Якщо влітку, під час збирання врожаю насадження цієї культури потерпало від хвороб, то догляд за полуницею у вересні полягає в обприскуванні кущів фунгіцидом. Можна застосувати речовину «Топаз», або стару добру бордоську рідину.

У випадку проблем із гниллю плодів, догляд за полуницею після збору ягід полягає в обприскуванні кущів хлорокисом міді.

Для профілактики хвороб деякі дачники застосовують розчин марганцівки, розпиляючи його на листя, і підливаючи ним землю навколо кущів.

Пересадка

І закінчимо поради як доглядати за полуницею садовий, темою пересадки полуниці. Її можна робити як весною, так і восени. В останньому випадку кущі мають кращий шанс прижитись, і дати кращий врожай.

Не варто одразу пересаджувати всю ділянку, адже ця культура наступного року після росту на новому місці не дасть врожаю.

Як садивний матеріал найкраще використовувати розетки, які з’являються із вусиків, які впускають старі кущі.

Висновок.  Ми показали як правильно доглядати за полуницею восени, додали відеоролики із порадами досвідчених дачників. Все це дозволить вам отримати наступного сезону великий і смачний врожай.

Успіхів!

P.S. Цікаве відео по догляду за полуницею восени:

рос

Be the first to comment on "Як доглядати за полуницею восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*