Червонокачанна капуста

Червонокачанна капуста-близька родичка звичайної білокачанної, але має фіолетове забарвлення через наявність антоціану. Від своєї родички капуста червонокачання відрізняється не тільки забарвленням але й трохи меншими розмірами, хоча є сорти в котрих качани досягають 2-3 кілограм. Батьківщиною є середньоморські країни, звідки вона поширилася по усій Європі і потрапила в Україну. Капуста багата на вітаміни А, С, В1, В2, цукри, мінеральні солі. Соком червонокачанної капусти лікують захворювання травної системи, підвищений тиск, туберкульоз.

Білокачанну капусту їдять свіжою, маринують, квасять, тушкують.

Цей овоч непогано росте на більшості грунтів, але найкраще садити удобрених та оброблених грунтах з кислотністю грунту pH 6,5-7,4. Капусту можна садити як насінням так і з розсади. Більшість городників вибирає другий варіант і садить капусти розсадою. Вирощують розсаду 35-60 діб а парниках чи інших прохолодних приміщення. В середині травня, при наявності 4-6 справжніх листочків можна розсаду висаджувати у відкритий грунт за схемою 60*40-50 см. садячи розсаду потрібно налити в ямку по 05-1 літрі теплої води. Потрібно сказати що ця рослина любить добре освітлені сонцем ділянки, у затінку вона погано росте і головки утворюються рихлі, з пустотами. Незважаючи на все вище сказане, зазначу що червонокачанна капуста (як і більшість рослин) добре росте в похмуру погоду, при температурі 17-19 градусів. Догляд за насадженням полягає в регулярних поливах, прорихлюванні та прополюванні. Хоча й рослина позитивно реагує на полив, але й перезволоження також шкідливе.

Один два рази за сезон капусту потрібно удобрювати рідким коров’яком (0,5 л на 10 літрів води) чи курячим послідом (0,5 кг на 10 літрів води).

Добре садити червонокачанну капусту там де до того росли картопля, помідори, огірки, цибуля, бобові, червоні буряки. Не можна її садити на те саме місце якщо пройшло менше 3-4 років, при дотриманні цієї умови рослина менше хворіє та краще росте. Також не вирощуйте білокачанну капусту де перед тим росли редиска, бруква, редька.

Популярні сорти червонокачанної капусти: Міхневська (середній), Гако (пізній), Кам’яна голівка (середній), Ворокс (ранній), Рубін (середній).

В червонокачанної капусти такі шкідники: капустяна совка, тля, капустяна муха, капустяна моль. Також капуста часто страждає від кіли та слизистого бактеріозу.

Збирають капусту вибірково, залежно від строків дозрівання. Цей овоч добре зберігається в підвалах та льохах.

Be the first to comment on "Червонокачанна капуста"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*