Чим підгодувати буряк в липні і як це зробити

буряк фото

Розкажемо чим підгодувати буряк в липні, які пропорції добрив давати, як саме і на що звернути увагу.

Питання чим підкормити буряк у липні важливе, адже дозволяє отримати хороший врожай. Не варто сподіватись на великий врожай, якщо ґрунт бідний або виснажений попередніми врожаями.

Буряк вирощують як для споживання людьми (червоний) так і для переробки і корму тварин (цукровий).

Ця культура потребує цілого спектру мінеральних речовин: фосфор, калій, магній, бор, залізо, мідь, цинк, марганець.

Погано росте буряк чим підживити

Перед тим, як думати чим підживити буряк для росту коренеплодів, ви повинні знати, що урожайність залежить і від кислотності ґрунту. Ця культура погано росте на ґрунтах із кислою реакцією. Тому, ще при підготовці ділянки вибирайте із нейтральною або злегка лужні.

Якщо ж потрібно змінити реакцію, у ґрунт додають вапно, доломітову муку, а на невеликих ділянках і яєчну шкаралупу. Якщо є доступ до кісткової муки, то її також можна давати з метою зменшення кислотності ґрунту.

Чим підживити буряк в червні, липні і серпніпідживити буряк

Як правило, основну кількість добрив закладаємо восени, коли після збирання попереднього врожаю готуємо ділянку до наступного сезону. Тоді дачники дають найбільше мінеральних і органічних добрив. Також, під час сіяння буряка також можна внести порцію добрив.

Але й протягом сезону, в літні місяці, також потрібно проводити кореневі і позакореневі підживлення. Культура потребує багатьох мінеральних елементів: фосфору, калію, азоту, натрію, бору.

В принципі, за один сезон можна підживити буряк до трьох разів – цього вистачить.

  1. Цього разу можна внести як мінеральні, так і органічні добрива. Із останніх рекомендуємо настоянку коров’яку. Для її приготування розведіть із водою у пропорції 1 до 10. Якщо ж замість нього використати курячий послід, то розводити слід у 2 рази більше, у пропорції 1 до 20. Ці добрива добре підходять для початку літа, оскільки багаті азотом і сприяють росту наземної частини рослин.
  2. Є ще один рецепт, чим підживити буряк в серпні для зростання. Це деревний попіл. Він багатий цілим комплексом мінералів: калій, фосфор, кальцій. У червні можна внести його у ґрунт, розсипавши навколо насадження рослин. Або приготуйте розчин розчинивши у відрі води 500 грам попелу. Цим розчином підлийте рослини.
  3. Якщо в першій половині сезону погано ростуть листя буряку, вони слабкі і бліді, можна не тільки підживляти під корінь, але й обприскати листя настоєм звичайної трави на воді, у пропорції 1 до 5.
  4. В середині сезону, коли нав’язують плоди, слід зменшити кількість азотних добрив, і звернути увагу на фосфорні і калійні. Адже від них в значній мірі залежить розмір і якість плодів. На калій і фосфор багаті нітрофоска, нітроамофоска. Норма їх внесення – 40 грам на квадратний метр насадження. Хлористий калій дають у розрахунку 5 грам на м².

Як підгодувати буряк сіллюбуряк фото

У деяких випадках допускається підживлення буряків сіллю. Це потрібно для збільшення відсотку цукрі у коренеплодах, покращення смакових властивостей. Адже на це впливає мінерал натрій.

Для приготування розчину, розведіть у відрі води розчиніть 0,4 кг солі. Цим можна поливати насадження пару раз за сезон. Не лити сольовим розчином за 40 днів до збирання  врожаю.

Як підгодувати буряк борною кислотою

Ще одна порада чим підкормити буряк і липні місяці:  можна скористатись борною кислотою. Адже бор – важливий мінерал, без якого ця культура погано розвивається. Особливо вимогливі до цього буряки, які ростуть на бідних піщаних ґрунтах.

У відро води вкиньте 10 грам борної кислоти і перемішайте. Важливо, щоб вода була досить теплою, інакше не вдасться розчинити кислоту у воді.

Коли розчин остигне, підлийте ним насадження. При приготуванні розчину дотримуйтесь дозувань, інакше плоди погано нав’яжуться і будуть дрібними.

Про недостачу бору може свідчити жовтизна листя, загнивання серединки плоду, поганий розвиток і навіть загибель буряка.

Чим підживити буряк якщо червоне листялистя буряка червоніють

Тепер чим підживити буряк якщо листя червоніють. Скоріше всього, рослині не вистачає фосфору.

Якщо ж листя стає жовтим – потрібно внести залізо або азот. Про брак натрію вказують надто світлі листочки буряку.

Після того, як ви підживили буряк потрібним мінералом, листя знову отримує природній колір.

Якщо жовтіють краї листя, це свідчить про недостачу у ґрунті магнію. І тоді проводять обприскування листя розчином цього мінералу.

Звичайно, що дачнику важко визначити всі ці недостачі, тому для перестрахування можете підживляти буряк комплексними добривами, в яких є більшість потрібних рослини мінералів. Так не прогадаєте.

Насамкінець. Після порад чим підживити буряк для зростання, нагадаємо, що краще вносити добрива або одразу після дощу, або після підливання. Так внесені речовини швидше досягнуть коріння рослини.

Також врахуйте, що буряк може накопичувати нітрати, тому із розумом підходьте до підживлення, особливо азотними добривами. Як варіант, можна замість мінеральних давати органічні, типу розчин коров’яку (1 до 10) чи курячого посліду (1 до 15).

Пропонуємо відео про удобрення буряків:

рос

Be the first to comment on "Чим підгодувати буряк в липні і як це зробити"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*