Брюсельська капуста

Брюсельська каруста — дворічна, світлолюбна рослина. На високому стеблі розміщені маленькі (2-5см), щільні головки капусти. У нас цей вид капусти мало поширений, хоча й відрізняється хорошими смаковими якостями. З брюссельської капусти готують супи, другі блюда, маринують. За кількістю вітаміну С брюссельська капуста переважає звичайну білокачанну в рази. Також брюсельській капусті багато калію, йоду, тому її рекомендують при захворюваннях серцево-судинної системи та щитовидної залози.

Майже всі сорти брюссельської капусти пізнього строку дозрівання. Садити рослину можна як з насіння так і з розсади. Але з останньої капуста краще сходить.

Для вирощування розсади насіння сіють в ящики з відстанню в між рядами 6см, а між рослинами 4см. Заповнюємо ящики сумішшю з рівних частин торфу, піску та дернової землі. Насіння слід присипати невеликим шаром землі (1 см). При кімнатній температурі вже через тиждень насіння проростає. Тепер потрібно перенести розсаду в прохолодне (10-14 градусів) приміщення інакше вона витягнеться. Розсаду потрібно регулярно поливати. Перед висадкою у відкритий грунт розсаду загартовують виносячи на день нас відкрите повітря, а на ніч ставлять знову в приміщення.

Після того як розсада матиме 5-6 справжніх листочків її можна висаджувати у відкритий грунт. Садять так, щоби відстані між рослинами були 50-60 см. бажано садити в похмуру погоду. Насадження можна підживити деревним попелом (1скл. попелу на 1м²) далі рослину потрібно прополювати, прорихлити землю і підгорнути капусту що дасть їй стійкість. Капусту потрібно підкормлювати калійними та азотистими добривами. Наприклад: в 10 літрах води розводимо 15 г. аміачної селітри, 10 г. суперфосфату і 10 г. хлористого калія.

Насадження потрібно регулярно поливати, але не перестарайтеся, інакше корені почнуть загнивати.

Найкраще садити брюссельську капусту там де росли помідори, огірки, цибуля, картопля, бобові.

Сорти брюсельської капусти: Геркулес Низький, Геркулес 1342 , Мачуга, Фрегата.

У брюссельської капусти є такі шкідники: чорна ніжка, кіла. капустяна муха, слимаки, капустяний білан, тля.

Росте рослина городі до пізньої осені, адже це холодостійка рослина яка витримує морози, навіть до 6-8 градусів.

Be the first to comment on "Брюсельська капуста"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*