Яку батарею опалення вибрати для дачного будинку

батарея опалення

Якщо ви часто взимку проводите вільний час на дачі, то радимо особливу увагу звернути на ряд моментів. В першу чергу — вікна. Адже вони, як правило, найбільша причина витоку тепла. Подумайте про можливість утеплення стін  а також встановлення сучасних і ефективних систем утеплення.  

Про останні ми розкажемо детальніше. Батареї бувають різної конструкції: 

  1. Трубчасті,  
  2. Секційні,  
  3. Пластинчасті,  
  4. Панельні,  
  5. Вакуумні. 

Радіатори для водяного опалення виготовляють із різноманітних матеріалів:  

  • алюмінієві,  
  • стальні,  
  • секційні біметалеві,  
  • чавунні.  

Кожен вид має свої переваги і недоліки. Коротко їх розглянемо.  радіатор

Алюмінієві 

Алюмінієві батареї маю хорошу тепловіддачу, відносно недорогі, стійкі до корозії і в них мала інертність. Якщо для нагрівання, наприклад, чавунних батарей потрібен час для нагрівання, то в алюмінієвих цей процес проходить швидко, що зменшує витрати енергії. Цей вид радіаторів легкий і мають доступні ціни.  

Батареї із алюмінію мають і ряд недоліків. Не завжди вдається досягти ідеальної герметизації стиків секцій батарей, гірше ніж чавунні переносять гідроудари, термін служби менший, ніж у тих же чавунних радіаторів.  

Чавунні

Напевне, найпоширеніші і найпопулярніші. При цьому вони недорогі, мають теплообмінну потужність, здатні витримувати великий тиск. До переваг віднесемо їхню довговічність — служать по півстоліття і більше. Чавунні батареї стійкі до дуже високих температур носія тепла (до 100 градусів тепла), що може згодитись, у деяких випадках.  

Незважаючи на позитивні моменти, чавун має і недоліки: важкий, батарея має товсті стінки, крихкий і погано переносить удари. Не повністю стійкий до корозії, і з цим можуть виникати проблеми.  

Вартість чавунних батарей — середня.  

Стальні 

Бувають трубчастої і пластинчастої конструкції. Бувають різноманітного дизайну, відносно легкі і мають невеликий внутрішній об’єм. А це, в свою чергу, зменшує кількість води в опалювальній системі.  

До недоліків відносять погану стійкість до корозії. Цю проблему виробники вирішують нанесенням захисного покриття і спеціальною обробкою батарей. Іноді на метал наносять захисне полімерне покриття.  

Секційні біметалеві 

Мають незвичну будову: всередині складаються із мідні (чи стальні) трубки, а ззовні покриті пластинами з алюмінію.  

Ціняться за тривалий термін експлуатації, і за цим показником не поступаються чавунним. Але це при тому, що вони покриті полімерним захисним покриттям.  Секційні біметалеві батареї мають чудову стійкість до гідроударів мають хорошу механічну міцність.  

Із недоліків, напевне, найбільший це його ціна.  

Вакуумні  

Не так давно на ринку з’явились вакуумні батареї, які представляють собою спеціальний розчин, який кипить при температурі вищій за 34 градуси тепла. Вода проходячи через радіатор нагріває цю суміш. Завдяки такому рішенню вдалось ліквідувати проблему корозії батареї і зменшити витрати теплоносія. Якщо ставите радіатори такого типу, до можна монтувати насоси меншої потужності.  

термостат батареїВисновок. Як бачите, на ринку існує декілька видів батерей, і кожен із них має свої плюси і мінуси. Свій вибір робіть на основі аналізу багатьох факторів. Врахуйте чи будете проводити зимовий період на дачі, скільки коштів бажаєте вкласти у проект, спробуйте гармонійно вписати батареї у дизайн заміського будинку.  

Також, важливо врахувати джерело тепла: котел для твердого палива чи піч з водяним контуром. В будь-якому випадку, порадьтесь із спеціалістом, який індивідуально огляне ваш будинок і надасть рекомендації щодо встановлення тієї чи іншої системи опалення будинку на дачі.  

 рос

Be the first to comment on "Яку батарею опалення вибрати для дачного будинку"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти