Застосування агроволокна в сільському господарстві

рослина

Для того, щоб виростити врожай, потрібно зробити багато кроків: вдало вибрати сорт і ділянку для вирощування культури, вчасно посадити саджанці чи посіяти рослину, регулярно підживляти і підливати, боротись із шкідниками і бур’янами. Все це забирає багато сил і коштів.  

Щоб оптимізувати і автоматизувати процеси, на сучасних сільськогосподарських виробництвах використовують агроволокно. Його настилають на всю площу насадження рослин або між рядками. Що це дає? 

  • Захист посіяного насіння і перших сходів від весняних заморозків,  
  • Боротьба із бур’янами,  
  • Затримання вологи у ґрунті,  
  • Захист плодів рослин від ґрунту.  

Пояснимо детальніше

насадження рослин1.Щоб швидше отримати новий врожай, приходиться сіяти насіння чим швидше. Але навіть у травні вночі можливі приморозки. Якщо ж після посіву покрити агроволокном ділянку із посіяною рослиною, то це захистить її від морозів. Крім цього, така плівка акумулює сонячне тепле, і насіння проростає швидше на пів місяця.  

2.Із бур’янами ситуація трохи інша. Як відомо, рослини не можуть рости без сонячного проміння. Тому, дачники часто між рядками прокладають агроволокно, яке не дає бур’янам рости. Є ще технологія, коли, наприклад, із використанням такої технології вирощують полуницю. Для цього покривають агроволокном всю площу, де буде вирощуватись полуниця. Після цього в місцях, де будуть садити саджанці полуниці в плівці роблять надрізи і садять саджанці полуниця. Таким чином вдається майже повністю заглушити бур’ян, а от полуниця отримує необхідну кількість вологи, адже цей матеріал чудово пропускає дощ.  

Є інформація, що такий агротехнічний прийом ще й дає боротись із деякими видами шкідників. Наприклад тля погано розвивається і завдає менше шкоди насадженням.  

3.Агроволокно гірше проводить вологу у зворотньому напрямку, що дозволяє у спекотні літні дні затримувати вологу у грунті і зменшувати кількість поливів.  

4.Як відомо, після дощу плоди низькорослих рослин сильно забруднені мокрим грунтом. Наприклад, полуниця після цього часто втрачає товарний вигляд, перед споживанням її доводиться старанно мити. А якщо між рядками постелене агроволокно, воно не дає землі забруднювати плоди.  

Вибір агроволокна 

Виробники виробляють безліч модель агроволокна, які відрізняють за кольором, характеристиками, призначенням, терміном служби.  

Для прикладу розглянемо агроволокно від виробника Agreen. Матеріал виготовляють за італійською технологією і дозволяє отримати такі характеристики як довговічність і добре себе показує як при високих, так і низьких температурах.  

За потреби покупець може придбати рулони шириною від 1,5 і аж до 15 метрів, що задовольнить будь-якого сільськогосподарського виробника. В полотна Agreen хороші показники на розрив, а це ще один пункт до довговічності матеріалу.  

Як ви вже знаєте, агроволокно використовується в тому числі й для захисту посіву від морозів. І в такому випадку на перший рівень виходить щільність полотна і його рівномірність. Із цим в Agreen також все в порядку. Перевагу Agreen над продукцією інших виробників ви побачите в першу чергу в холодні дні весни і літа. За твердженням виробника, полотно здатне захистити насадження при температурі до 7 градусів морозу.  

Як стверджує виробник, цей матеріал має хорошу стійкість до ультрафіолетового випромінювання, до збільшує термін служби до чотирьох сезонів.  

Виробник стверджує, що під агроволокном не заводиться пліснява і шкідливі бактерії, що буде ще одним плюсом.  

Висновок. Агроволокно — чудовий і недорогий агротехнічний засіб збільшити врожай без невеликих фінансових затрат.  

рос

Be the first to comment on "Застосування агроволокна в сільському господарстві"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти